امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۰۸:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119621
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه آمریکایی «نشنال اینترست» طی گزارشی در زمینه «چرایی بی‌توجهی آمریکا نسبت به گروهک

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه آمریکایی «نشنال اینترست» طی گزارشی در زمینه «چرایی بی‌توجهی آمریکا نسبت به گروهک خرابکار داعش» نوشت: باید پرسید که چرا دولت اوباما با وجود گزارش‌ نهادهای امنیتی خطر تهدید گروهک تروریستی داعش را نادیده گرفت؟ یکی از احتمالات در زمینه تاخیر در واکنش علیه داعش تهدید ایران هسته‌ای در سطح منطقه بود.

بر اساس این گزارش، واشنگتن به شدت بابت موضوع «طغیان هسته‌ای ایران» که از سوی تندروهای داخلی آمریکا پررنگ شد، خطر گسترش گروهک خرابکار داعش را نادیده گرفت.

این رسانه آمریکایی در ادامه نوشت: شاید مانع تراشی در مبدل شدن ایران به کشوری هسته‌ای واجب باشد، اما اتخاذ راهبرد اشتباه در این زمینه به امنیت ملی آمریکا لطمه وارد کرده است.

نهاد اطلاعاتی آمریکا متجاوز از 7 سال است که تایید کرده‌اند ایران حرکت به سوی ساخت جنگ افزار هسته‌ای را قطع کرده است .

نهادهای اطلاعاتی آمریکا همچنین تصدیق کرده‌اند که ایران تصمیمی به ساخت سلاح هسته‌ای ندارد.

همچنین به مدد روابط دیپلماتیک سال گذشته از بار برنامه‌های هسته‌ای ایران کاسته شد بنابر این تهدید نشان دادن ایران مجهز به سلاح هسته‌ای کم شده و طرفین درگیر در حال رسیدن به توافق جامع هستند.

این رسانه آمریکایی در بخشی دیگر از گزارش خود با اشاره به جو سازی‌های مقام‌های صهیونیستی و ادامه سریالی اشتباه‌های آمریکا در این مسیر نوشت: به مدد نتانیاهو و تندروهای آمریکایی ،غلو کردن در زمینه خطرناک نشان دادن برنامه‌های هسته‌ای ایران ، تلاش جهت افزایش تحریم‌های این کشور و کم رنگ کردن تلاش‌های دیپلماتیک برای رفع تنش هسته‌ای موجود،و نیز  وضعیت عراق و سوریه منجر به ظهور خرابکاران داعشی شد.

در حالی‌که داعش در حال بی‌ثبات سازی منطقه می‌باشد، این گروهک تهدید مستقیم علیه آمریکا است.

این درحالی است که هیچ خطری ایران را تهدید نمی‌کند زیرا این کشور قابلیت‌های بیشتری را برای مقابله با داعش دارد و با وجود حضور طولانی مدت آمریکا در عراق، این ایران است که روابط مستحکم‌تری با این کشور دارد.

این نشریه آمریکایی در خاتمه و طی نتیجه‌گیری نوشت: دیر یا زود این آمریکا است که مجبور به بازنگری در رویکردش می‌باشد و اگر آن‌را در عموم آشکار نسازد، در پشت درهای بسته این کار را انجام خواهد داد.
انتهای پیام/
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها