امروز : جمعه ۴ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 23
۰۳:۵۳
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119627
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ترویست‌های بوکوحرام با حمله به چندین روستا در منطقه آداماوا در شمال شرق نیجریه، 40 نفر ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ترویست‌های بوکوحرام با حمله به چندین روستا در منطقه آداماوا در شمال شرق نیجریه، 40 نفر را کشتند.

بر اساس گزارش رویترز، بوکوحرامی‌ها حملات خود را دقیقاً چند ساعت پس از اعلام توافق میان دولت . آنها بر سر آتش‌بس، شروع کردند و از جمعه شب، با حمله به روستای «آبادام» حملات خود را زا سر گرفتند و صبح روز شنبه نیز با کشتن 8 نفر دیگر در روستای «دزور» آمار تلفات را چشمگیرتر کردند.

تروریست‌ها مابقی ساعات امروز را نیز به حمله به سه روستای دیگر درر منطقه «آداماوا» اختصاص دادند و بر اساس گفته‌ شاهدان عینی، ده‌ها نفر را کشتند.

اعضای بوکوحرام پس از کشتن اهالی روستا، خانه‌هایی را که حالا به دلیل فرار صاحبانشان به بیشه‌زارهای اطراف، خالی مانده‌اند، آتش می‌زنند.

در یکی از حملات، اعضای بوکوحرام پس از ترک صحنمه کشتار، ابر دیگر به صحنه جرم بازمی‌گردند و با کسانی که در پی جمعه‌آوری اجساد بوده‌اند درگیر می‌شوند، در این درگیری علاوه بر کشته شدن چند غیرنظامی، یک عضو بوکوحرام هم بر اثر شلیک مردم کشته شده است.

دولت نیجریه دیروز اعلام کرده بود که با بوکوحرام بر سر آتش‌بس و رهایی دختران ربوده شده توافق کرده است؛ توافقی که حداقل در بندهای مربوط به آتش‌بس نقض شده است.

تروریست‌های بوکوحرام در اوایل سال جاری با حمله شبانه به یک خوابگاه دختران دانش‌آموز، بیش از 270 دختر را ربودند.

برخی از گروگانان توانستند با استفاده از پوشش جنگل و با به خطر انداختن جان خود، از چنگ بوکوحرام فرار کنند؛ بعدها بوکوحرامی‌ها اعلام کردند که دختران دانش‌آموز را به ازای هر نفر 12 دلار به شورشیان کشور «چاد» خواهند فروخت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار