امروز : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 19
۰۶:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119638
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 8
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمزه حسن معارض عربستانی در گفت‌وگو با تلویزیون المیادین با اشاره به اینکه ادامه روند ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمزه حسن معارض عربستانی در گفت‌وگو با تلویزیون المیادین با اشاره به اینکه ادامه روند اقدامات دولت ریاض در قبال مردم شیعه در شرق این کشور می‌تواند منجر به خشونت کشیده شدن این اعتراضات شود، تصریح کرد: ما نمی‌خواهیم چنین اتفاقی رخ دهد ولی در صورتی که مواجه غیر مسالمت آمیز و اقداماتی همچون اعتصاب در استان الشرقیه عربستان روی دهد می‌تواند چنین اعتراضاتی بربخش نفت اثر گذار باشد.
وی در پاسخ به سوالی درباره احتمال تغییر رای دادگاه جنایی درباره آیت الله نمر باقر النمر گفت: به نظرم امکان بازگشت این رای وجود ندارد چرا که دولت در ریاض در سیاست داخلی خود دارای شدت عمل است و این نگران کننده است.
وی با اشاره به اینکه حکم صادر شده به مصلحت رژیم آل‌سعود نیست تصریح کرد که دولت ریاض برای حل مشکلات در این کشور نگاه راهبردی ندارد.
وی با بیان اینکه اوضاع اداره کشور در عربستان سعودی دچار نوعی سردرگمی، سستی و فساد است، تاکید کرد که مقامات سعودی دائماً ‌تلاش دارند با اقدامات تاکتیکی از یک بحران خارج شوند ولی این تفکر در بلند مدت به ضررشان است و منجر به ایجاد مجموعه‌ای از مشکلات می‌شود.
این معارض عربستانی در ادامه دادگاه برگزار شده درباره آیت الله النمر را غیرشفاف و اتهامات مطرح شده علی وی را مبهم دانست و گفت: در کجا دنیا فردی را به دلیل آنچه عدم تبعیت از حاکم می‌نامند، اعدام می‌کنند، این چه تهمت‌های عجیبی است که فرد را در دادگاهی غیر علنی بدون فراهم کردن وسائل لازم برای دفاع از خودش محکوم به اعدام می‌کنند.
روز چهارشنبه دادگاه جنایی عربستان آیت الله نمر باقر النمر روحاین برجسته شیعه این کشور را محکوم به اعدام کرد که این حکم با واکنش های متعددی در داخل عربستان و خارج از این کشور همراه بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار