امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۲۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119644
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
«محسن بادپا» قاری ممتاز قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به اهمیت توجه به تفاسیر قرآن ...

«محسن بادپا» قاری ممتاز قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به اهمیت توجه به تفاسیر قرآن کریم، اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم فهم عمومی قرآن کریم را در جامعه فراگیر سازیم باید به ترجمه و تفسیر کتاب وحی اهمیت بیشتری دهیم و در کنار تلاوت و حفظ قرآن زمانی را به یادگیری تفسیر قرآن بپردازیم.

وی با اشاره به جلسات تفسیر آیت‌الله «سید محمد ضیاءآبادی»، خاطر نشان کرد: جلسات تفسیر ایشان یکی از بی‌نظیرترین جلسات قرآن است. من زمانی که با جلسات آیت‌الله ضیاءآبادی آشنا شدم تازه معنای تفسیر قرآن را فهمیدم و می‌توانم ادعا کنم پیش از آشنایی با جلسات قرآن ایشان عمرم به هدر رفته است.

بادپا با بیان اینکه تفسیر آیت‌الله ضیاء‌آبادی به دلیل ساده و قابل فهم بودن نقش مهمی در ترویج فرهنگ قرآنی و ارتقای فهم قرآن دارد، گفت: من به همه جوانان و کسانی که می‌خواهند با قرآن آشنا شوند توصیه می‌کنم که در جلسات این استاد قرآن که صبح‌های دوشنبه در خیابان دربند برگزار می‌شود، شرکت کنند تا معنای واقعی یادگیری قرآن را درک کنند چرا که ایشان به سادگی مفاهیم و مضامین کلام الهی را به مخاطب القا می‌کند و مطالبی جدید را در اختیار افراد قرار می‌دهد.

این قاری ممتاز قرآن کریم، تفسیر قرآن و یادگیری ترجمه آیات وحی را از مهم‌ترین راهکارهای توسعه فهم عمومی قرآن عنوان کرد و افزود: برای اینکه تدبر در قرآن را در جامعه فراگیر کنیم باید به جلسات تفسیر قرآن بها داده و با اطلاع‌رسانی دقیق تمامی اقشار جامعه را به سوی شرکت در این جلسات سوق دهیم.

بادپا با بیان اینکه انس با قرآن نیازمند فهم آیات الهی است، تصریح کرد: اگر به درستی مفاهیم قرآن را درک کنیم به انس با قرآن نیز خواهیم رسید بنابراین درک صحیح از آیات قرآن از اهمیت زیادی برخوردار است که باید برای فراگیری آن اهتمام جدید داشته باشیم.
انتهای پیام/م.خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها