امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119645
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 94
سیدمجید حسینی مدیرعامل موسسه نشر شهر در گفت وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به برنامه های این موسسه اشاره کرد و گفت: ...

سیدمجید حسینی مدیرعامل موسسه نشر شهر در گفت وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به برنامه های این موسسه اشاره کرد و گفت: موسسه نشر شهر در چهار حوزه توزیع، تولید، ترویج و مصرف مکلف است فعالیت داشته باشد. در حوزه توزیع که با محوریت توسعه نمایشگاه‌ها است، که نمایشگاه «باز باران» یکی از همین اقدامات است که با بازدیدی در حدود یک میلیون و هفتصد هزار نفر مورد استقبال قرار گرفت که در حوزه لوازم التحریر بازخورد خوبی داشت و در نظر داریم برای حوزه کتاب هم این کار را تا دی ماه انجام دهیم. در حوزه مربوط به تولید در دو زمینه سبک زندگی و تهران برنامه‌ریزی کردیم که هم از ناشران حمایت داشته باشیم و هم خودمان تولیداتی داشته باشیم.

وی افزود: ترویج دیگر حوزه‌ای است که با هماهنگی‌هایی که با صدا و سیما انجام دادیم در صددیم که برنامه‌های ترویجی تولید کنیم. همچنین در بخش مصرف هم برنامه‌هایی داریم که بُن‌هایی طراحی کنیم و در اختیار مخاطبان قرار دهیم، کاری که در نمایشگاه «باز باران» هم انجام دادیم، 2 و نیم میلیارد تومان بن در مناطق محروم تهران توزیع کردیم و انشاالله برای بخش کتاب هم در برنامه داریم که با حمایت‌های شهرداری تهران این اتفاق را رقم بزنیم البته در بخش کتاب با همکاری آموزش و پرورش این اتفاق خواهد افتاد.

*21 فروشگاه شهروند تا پایان سال کتاب و محصولات فرهنگی را خواهند فروخت

مدیر عامل موسسه نشر شهر در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در ارتباط با برنامه‌های این موسسه برای گسترش ویترین کتاب، گفت: در بحث ویترین هم طراحی‌هایی داریم و هیچ حوزه‌ای را مغفول نگذاشته‌ایم، ولی با توجه به توانی که شهرداری تهران در حوزه توزیع دارد بیشترین توان خود را صرف این زمینه خواهیم کرد. در 21 فروشگاه شهروند در سطح شهر در نظر داریم نمایشگاه دائمی «باز باران» را راه اندازی کنیم تا فروش کتاب و لوازم التحریر را داشته باشیم. که تا پایان سال تمام 21 فروشگاه راه اندازی خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر حمایت‌های موسسه نشر شهر از گروه‌های خودجوش فرهنگی فعال در حوزه کتاب در سطح تهران گفت: برنامه‌های ما معطوف به کمک به توزیع است و حدود چندهزار متری که به ویترین اضافه خواهیم کرد به منظور کمک به محصولات جبهه فرهنگی انقلاب است و از طریق توسعه توزیع به جبهه فرهنگی انقلاب کمک خواهیم کرد، حتی با مترو هم رایزنی کرده‌ایم تا فضایی در اختیار فروش قرار دهیم.

*فروش شهروند بیشتر از فروشگاه‌های مستقل فرهنگی

حسینی گفت: امکاناتی که شهرداری در اختیار دارد به حوزه کتاب تخصیص داده خواهد شد و دلیلی ندارد که مجموعه جدیدی ایجاد کنیم. برای مثال شهروند بیهقی روزانه هزاران نفر مراجعه کننده دارد که خرید می‌کنند و در کنار این خرید می‌توانند محصولات فرهنگی را نیز تهیه نمایند و مطمئنا میزان فروش در شهروند از فروشگاه‌های مستقل بیشتر خواهد بود. مردم تا پیش از این توقع نداشته‌اند که از فروشگاه شهروند محصول فرهنگی خرید کنند، ولی ما آزمایش کردیم و جواب گرفته‌ایم. در یک‌ماه اخیر که چند محصول از جمله لوازم‌التحریر را اضافه کرده‌ایم، حدود  300 میلیون تومان داشته‌ایم و این قابل مقایسه با هیچ فروشگاهی در سطح شهر تهران نیست و این نشان از توانایی شهروند در فروش محصولات فرهنگی است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها