امروز : سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 26
۰۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119647
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دو سالانه‌اى که با ریاست شوراى داورى آیدین آغداشلو و ارائه ٩٦ اثر از ٩٥ نقاش این روزها در گالرى پردیس ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دو سالانه‌اى که با ریاست شوراى داورى آیدین آغداشلو و ارائه ٩٦ اثر از ٩٥ نقاش این روزها در گالرى پردیس ملت در حال برگزارى است و جمعه دوم آبان در آیین اختتامیه، ضمن معرفى برگزیدگان، از نقش علیرضا سمیع آذر در اشاعه دانش هنرهاى تجسمى با ترجمه و تالیف پنج کتاب و بیش از دو دهه تدریس در دانشگاه تهران و آموزشگاه‌هاى خصوصى و نیز معرفى هنر ایران به جامعه بین المللى در هفت سال حضورش در ریاست موزه هنرهاى معاصر تهران تقدیر خواهد شد.  

علیرضا سمیع آذر، متولد ١٣٤٠ در تهران، در سال ١٣٦٩ در رشته معماری از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد و در سال ١٣٧٥ در همین رشته، دکترای خود را از دانشگاه مرکزی انگلستان دریافت کرد. سمیع آذر از سال ١٣٧٧ تا ١٣٨٤ ریاست موزه هنرهای معاصر تهران را برعهده داشت و هم اکنون بیشتر وقت خود را به تدریس و تألیف می‌گذراند.

شایان ذکر است دوسالانه نقاشى دامون‌فر در دوره‌هاى اول تا چهارم به ترتیب از تلاش‌هاى آیدین آغداشلو ، زنده یاد احمد اسفندیارى، پرویز کلانترى و لیلى گلستان تقدیر کرده بود؛ پنجمین بزرگداشت این دوسالانه نقاشى، دوم آبان ماه با سپاس از تلاش دکتر علیرضا سمیع آذر در سینما گالرى پردیس ملت همراه خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها