امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۵:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119665
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 64
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، رامین کاویانی پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به اهداف متعدد برگزاری ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، رامین کاویانی پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به اهداف متعدد برگزاری این جشنواره اظهار داشت: لزوم هراس‌زدایی از چهره ملی، حفظ و اشاعه موسیقی و هنر فاخر و التزام به سندهای بالادستی جمهوری اسلامی و مخابره پیام صلح و نشاط ایران به دنیا از اهداف این جشنواره ملی است.

وی با اشاره به دستاوردهای اقتصادی و فرهنگی این جشنواره اظهار کرد: این جشنواره در حوزه شهری، سبب رشد گردشگری می‌شود که بدون شک عواید اقتصادی خواهد داشت و در کلان کشور هم با توجه به بهم‌ریختگی کشورهای همسایه چهره صلح‌طلبانه ایران به دنیا نشان داده خواهد شد.

دبیر جشنواره ملی موسیقی شهناز اضافه کرد: در سند چشم‌انداز 1404 از هشت اصل مدون مقام معظم رهبری، یک اصل آن خطاب فرهنگی است و اگر اعتقاد داریم که فرهنگ امنیت‌ساز جامعه است طبیعی است که هنر یکی از سه پایه اصلی فرهنگی باشد و در این زمینه هم موسیقی یکی از پایه‌های مسلط و قطعی هنر است.

وی در ادامه گفت: این جشنواره به دنبال صحبت‌های رئیس جمهور اسلامی که در نشست عمومی سازمان ملل در دو سال اخیر تاکید بر «جهانی خالی از خشونت و افراطی‌گری» داشتند، با شعاری در همین راستا برگزار خواهد شد.

کاویانی فراخوان جشنواره ملی موسیقی استاد شهناز را از تاریخ 12 شهریورماه عنوان کرد و افزود: این فراخوان تا یکم آذرماه ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: اطلاع‌رسانی در این جشنواره از دو طریق سایت رسمی جشنواره و دفتر موسیقی وزارتخانه ارشاد و همچنین ارسال پیامک صورت پذیرفت که با استقبال خوبی هم مواجه شد.

کاویانی اظهار کرد: تاکنون از استان‌های تهران، اصفهان، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی بیشترین استقبال برای حضور در این جشنواره صورت گرفته است.

وی همچنین با اشاره به مشخص شدن هیئت داوران بیان کرد: در گروه‌نوازی، داوری به مجید درخشانی و فریدون شهبازی، علی‌اصغر شاهزیدی و ساسان فاطمی سپرده شد، همچنین در گروه آهنگ‌سازی مجید درخشانی، فریدون شهبازیان و در قسمت مقالات پیروز ارجمند و ساسان فاطمی داوری را بر عهده می‌گیرند.

دبیر جشنواره موسیقی ملی شهناز در ادامه گفت: این جشنواره 14 تا 19 دی‌ماه در سالن فرشچیان اصفهان برگزار می‌شود و کارگاه‌های آموزشی ارائه مقالات، برگزاری نمایشگاه ابزارآلات موسیقی در حیاط مجموعه فرشچیان و تکریم از بزرگان موسیقی از جمله خانواده مرحوم استاد کسایی در دستور کار جشنواره خواهد بود.

وی همچنین به دعوت از 140 سفارتخانه به این جشنواره اشاره کرد و افزود: در این راستا شهرداری، استانداری، اداره ارشاد و فرمانداری هم کمک‌هایی به جشنواره کرده‌اند و امید می‌رود تا این جشنواره در خور شان اصفهان برگزار شود.
انتهای پیام/2301/صا30/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها