امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119672
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، متن پیام حسین طاهری مدیر کل هنرهای نمایشی به جشنواره تئاتر خیابانی مریوان به شرح ذیل است:«انسان امروزی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، متن پیام حسین طاهری مدیر کل هنرهای نمایشی به جشنواره تئاتر خیابانی مریوان به شرح ذیل است:«انسان امروزی برای مرتفع ساختن نیازهای خود و شناخت بهتر از جهانی که در آن زندگی می‌کند، نیازمند زبان است؛ زبانی رمزآلود و لذت‌بخش، که تعامل را در بین ملل جاری می‌سازد و او را به جست‌وجو وا می‌دارد، و در او، حس شعف و رهایی ایجاد می‌کند؛ و این‌جاست که زیبایی جلوه‌گر می‌شود.

هنر نمایش، با قدمت دیرینه‌اش، پیام خود را بی‌پروا و با بیانی شیوا مطرح می‌کند، و کماکان به عنوان هنری فاخر، نفس می‌کشد. اما، هنر نمایش نیز مانند سایر هنرها، نیازمند مخاطب است؛ مخاطبی که در زندگی پرمشغله امروزی، وقت کمی دارد و باید هر روز، هزاران هزار تبلیغ را از سر بگذراند، تا شاید به آسودگی زندگی برسد.

تئاتر خیابانی به این اعتبار، بدون هیچ واسطه‌ای، بر راهِ عابر کوچه و خیابان قرار می‌گیرد و پیام خود را با بیانی رسا، و با طرح مهمترین سئوال‌ها و دغدغه‌ها، به مخاطب عرضه می‌کند. مخاطب، فاغ از هیچ‌ پیش‌زمینه‌ها با تئاتر خیابانی روبه‌رو می‌شود و این‌جاست که اولین ارتباط شکل می‌گیرد و حتی با کمترین برخورد زمانی با این مقوله، بینندة نمایش خیابانی، دست خالی، به راه خود ادامه نمی‌دهد. این ویژگی تئاتر خیابانی می‌تواند نقطه مثبت این گونة هنرهای نمایشی با توجه به مشغله مخاطب، قلمداد شود. و نیاز تئاتر ایران به مخاطب عام، به نوعی در نمایش خیابانی جلوه‌گری می‌کند.

امید می‌رود برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی مریوان، با توجه به لطف و همکاری مردم محترم مریوان و هنرمندان و مسئولان این شهر مرزی، حیاتی نمایشی‌تر یابد و پاینده باشد."

نهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان به دبیری حجت‌الاسلام رحیم جعفری از 26 تا 30 مهر ماه در شهر مریوان برگزار می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها