امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۱۹:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119721
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۴
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌رغم اینکه بارها شرکت آب و فاضلاب استان تهران بر کیفیت آب تهران تاکید کرده و آن را ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌رغم اینکه بارها شرکت آب و فاضلاب استان تهران بر کیفیت آب تهران تاکید کرده و آن را از هر لحاظ مورد تایید وزارت بهداشت و دارای استاندارد می‌داند که این روزها برخی از شرکت‌های واردکننده دستگاه‌های تصفیه آب با مشترکان تهرانی تماس گرفته و با اعلام اینکه آب تهران کیفیت لازم را ندارد آنها را برای خرید این دستگاه‌ها ترغیب می‌‌کند.

*تبلیغات منفی شرکتهای فروش دستگاه‌های تصفیه آب در خصوص کیفیت آب تهران

برخی از کارشناسان آب اعلام می‌کنند که استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب موجب از بین رفتن سختی آب می‌شود و آن را به آب مقطر و یا آب سبک تبدیل می‌کند،این در حالی است که طبق پژوهش‌های انجام شده در سطح کشورهای مختلف آب سبک در دراز مدت موجب بروز آسیب‌های جدی به قلب و عروق و اختلال در رشد استخوانی کودکان می‌شود.

 این در حالی است که برخی از شرکت‌های فروش و نصب‌کننده دستگاه‌های تصفیه آب نیز در تماس با مشترکان تهرانی با تبلیغات منفی ،کیفیت آب تهران را نامناسب جلوه می‌دهند و عنوان میکنند با آزمایشات انجام شده در حضور خود مشترک به وضوح می‌توان پائین بودن کیفیت آب تهران را مشاهده کرد.

مدیران وزارت نیرو و شرکت‌های آبفا اعلام کرده‌اند که وجود این دستگاه‌های تصفیه آب در بازار دلیل بر پائین بودن کیفیت آب نیست.

مدیران شرکت آبفا همچنین معتقدند در دستگاه‌های تصفیه آب خانگی به دلیل حذف کلر باقیمانده و املاح موجود در آب، احتمال آلودگی میکروبی را افزایش داده و کیفیت آب را به مخاطره می‌اندازد.

بر این اساس  شرکت آبفا فعالیت برخی از شرکت‌ها را غیرقانونی اعلام کرده‌اند.

شرکت‌های وارد کننده دستگاه‌‌های تسویه برای ترغیب هرچه بیشتر مشترکان آب در تماس با آنها اعلام می‌کنند که این دستگاه‌های تصفیه آب موردتایید وزارت بهداشت است و حتی در شبکه سراسری یک و 5 سیما نیز این دستگاه‌ها تبلیغ می‌شوند.

*نماینده یک شرکت:مورد تایید وزارت بهداشت هستیم/ برگه‌ ترخیص از گمرک موجود است

خبرنگار فارس در تماس با یکی از این شرکت‌های واردکننده دستگاه‌های تصفیه آب متوجه شد که این دستگاه‌ها با مارک «سافت واتر»‌ که فیلتر چهارم آن آمریکایی است در بازار عرضه می‌شود. قیمت این دستگاه با نصب در محل 560 هزار تومان است.

موضوع جالبی که در گفته فروشندگان و نصب‌کنندگان این دستگاه‌ها وجود دارد این است که این دستگاه‌ها مورد تایید وزارت بهداشت است و برگه‌های ترخیص آن از گمرک موجود است.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها