امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۵:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119722
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۴
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «احمد طعمه» رئیس گروه موسوم به «ائتلاف مخالفان دولت سوریه» از تشکیل گروهکی در خاک این ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «احمد طعمه» رئیس گروه موسوم به «ائتلاف مخالفان دولت سوریه» از تشکیل گروهکی در خاک این کشور خبر داد که عربستان سعودی عهده‌دار آموزش آن خواهد بود.

رئیس مخالفان دولت سوریه در گفت‌وگو با روزنامه فرامنطقه‌ای «الشرق الأوسط» که تحت حمایت عربستان سعودی است،  اعلام کردکه تا 4 ماه آینده  گروهکی در سوریه به وجود خواهند آورد تا به ادعای خود از مناطق امن (تحت کنترل تروریست‌ها) در این کشور پشتیبانی کند.

طعمه درباره دخالت برخی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و ترکیه در امور داخلی سوریه اذعان کرد: «ما از همه دوستان خود به ویژه برادرانمان در عربستان سعودی، قطر، امارات و ترکیه شاهد مواضعی هستیم که مؤید "انقلاب" در سوریه هستند».

طعمه همچنین پیرامون حمایت کشورهای مذکور از گروه موسوم به مخالفان برای ایجاد بحران در سوریه تأکید کرد که اگر در برهه گذشته، حمایت مالی قطر و پشتیبانی لوجستیکی عربستان، ترکیه و امارات نبود، نمی‌توانستیم در فعالیت‌های خود موفق شویم.

وی با بیان اینکه با عربستان سعودی، قطر، امارات و ترکیه  ارتباط خوبی دارند، گفت: ما خواهان تداوم این روابط هستیم و عربستان و قطر نیز به ما وعده حمایت مالی بیشتری داده اند.

طعمه ضمن موافقت با طرح ترکیه برای ایجاد منطقه حائل در خاک سوریه، مدعی شد که پس از ایجاد این منطقه، دولت موقت سوریه این منطقه را اداره خواهد کرد.

رئیس گروه موسوم به مخالفان دولت سوریه با ادعای مهم بودن تشکیل گروهک جدید موسوم به «ارتش ملی در منطقه حائل احتمالی»، تأکید کرد که طرح این فکر تازه نیست، بلکه به خاطر پاره‌ای از مشکلات مادی به تعویق افتاده بوده است که با وعده‌های قطر و عربستان، این مشکل برطرف خواهد شد.

وی در پایان اذعان کرد که عربستان سعودی وظیفه آموزش و آماده‌سازی این ارتش را بر عهده خواهد داشت.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها