امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۱۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119738
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۴۲
تعداد بازدید: 199
این گروه های مسلح مردمی "کفن سفید" نام دارد که در شمال سوریه فعال است و 300 عضو دارد و اکثر اعضایش تا ورود داعش به سوریه سلاح به دست نگرفته بودند؛ ...

این گروه های مسلح مردمی "کفن سفید" نام دارد که در شمال سوریه فعال است و 300 عضو دارد و اکثر اعضایش تا ورود داعش به سوریه سلاح به دست نگرفته بودند؛ علت نامیدن این گروه مسلح مردمی به کفن سفید این است که اعضای این گروه پس از قتل اعضای داعش آنها را در کفن سفید می پیچند.

تروریسیم در زبان فارسی به هراس افکنی یا دهشت افکنی تعبیر می شود. تروریست‌ها با اعمال وحشت به اهداف خود می رسند، اهدافی که اغلب پیچیده است و در پس آن گاها دست‌های پنهان فراوانی دیده می شوند، دست‌هایی که منافع خود را در وحشت زایی و کشتار بی گناهان می بینند. در پس وحشت نیز ناامنی وجود دارد. احساس ناامنی و ترس دو برادر همزاد هستند. ترس که وارد می شود احساس ناامنی نیز خود به خود به وجود می آید. درواقع اگر امنیت وجود داشته باشد و احساس ناامنی و ترس به جامعه رخنه کند این خود عاملی برای از هم گسیختگی نظم جامعه و ناامنی می شود. آشفتگی و بی نظمی نیز در ایجاد ناامنی تاثیر بسزایی دارد.


 همه این موارد از اهداف پنهان تروریست است. تروریست‌ها بمبگذاری می کنند،‌ حملات انتحاری انجام می‌دهند، سر می برند و ... تا وحشت ایجاد کنند. داعش نیز در این زمینه به خوبی نقش خود را ایفا می کند. داعش سعی دارد با ترس و وحشتی که ایجاد می کند سد مقاومت را بشکند و بدون رقیب به تسخیر مکان های مختلف بپردازد. ماجرای تسخیر موصل و فرار ارتش عراق نیز از این نظر حائز اهمیت است. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که فرار ارتش عراق از مقابل داعش یک توطئه سازمان یافته بوده است.

 اینکه ارتش عراق با ان همه ادوات نظامی از یک گروه تروریستی به این شکل شکست خورد و حتی سربازان با پای برهنه فرار کردند خود مساله پیچیده و مرموزی است که امروزه در پس مساله جنگ علیه داعش پنهان مانده است. البته بسیاری از کارشناسان توطئه و خیانت بازماندگان حزب بعث عراق در ارتش این کشور را عامل اساسی این شکست بر می‌شمارند اما همین موضوع سبب شد تا به اصطلاح داعش میخ وحشت را در عراق بکوبد و وحشتی ایجاد کند تا کمتر کسی دل و جرات مبارزه با این گروهک تروریستی را به خود راه دهد.

گروگانگیری یکی دیگر از حربه‌های گروه‌های تروریستی همچون داعش است. گروهک ترویستی داعش در این روند با ربودن افراد مختلف ترس و وحشت را در دل مردم مستولی می کند. این روش تروریستی البته مختص داعش نیست و گروهک‌های تروریستی دیگری که وابستگی به کشورهای مرتجع منطقه دارند نیز با این روش سعی در ایجاد ناامنی دارند. گروهک جیش العدل و گروهک جند الشیطان نیز در این زمینه تحرکاتی داشته اند و گروگانگیری 5 سرباز ایرانی در مرزهای سراوان نیز در این زمینه قابل توجه است.

اگر نگاهی به تحولات نظامی شهر کوبانی بیندازیم موضوع ایجاد وحشت و جنگ روانی وحشت توسط تروریست‌های داعش قابل توجه است. گرچه خبرهای امیدوارکننده‌ای از پیروزی مردم این شهر در جنگ علیه داعش به گوش می رسد اما خطر داعش هنوز از بین نرفته است. گزارش‌‌های میدانی از وحشیگری گروهک تروریستی - تکفیری داعش در شهر عین العرب (کوبانی ) حکایت دارد. گزارش ها حاکیست که عناصر این گروهک تروریستی، ده ها نفر را در شهر عین العرب اعدام کرده و سرشان را بریده‌اند.

اجسادِ بی سر شهروندان کرد سوری در مناطق مختلف شهر عین العرب دیده می شود و سرهائی نیز برای ترساندن شهروندانی که مناطق خود را ترک نکرده اند، توسط عناصر داعش آویزان شده است تا تراژدی وحشت برای فراری دادن مردم از خانه و کاشانه‌شان و شکست مقاومت علیه داعش رقم بخورد. اما این تمام ماجرا نیست.

به تازگی اخباری از یک گروهک مردمی به گوش می رسد که قصد دارد راهبرد وحشت تروریست‌های داعش را با وحشت انگیزی در میان آنها پاسخ دهند. تعدادی از جوانان عین العرب گروه های مسلحی را تشکیل داده اند که به مبارزه با تروریست های داعش پرداخته اندو عناصراین گروهک تروریستی را با حملات خود دچار رعب و وحشت کرده اند.

این گروه های مسلح مردمی "کفن سفید" نام دارد که در شمال سوریه فعال است و 300 عضو دارد و اکثر اعضایش تا ورود داعش به سوریه سلاح به دست نگرفته بودند؛ علت نامیدن این گروه مسلح مردمی به کفن سفید این است که اعضای این گروه پس از قتل اعضای داعش آنها را در کفن سفید می پیچند.

این گروه های مسلح مردمی که در نوع خود کوچک هستند، با برنامه ریزی قبلی بهعناصر داعش حمله می کنند و تاکنون توانسته اند شمار قابل توجهی از آنها را به هلاکت برسانند، هر چند می دانند که نمی توانند مناطق تحت تصرف داعش را آزاد کنند، ولی می خواهند تا حد امکان عناصراین گروهک تروریستی را به وحشت بیندازند.

عضو یکی از این گروه های مسلح مردمی اخیراً با موتورسیکلت به یکی از پست های بازرسی داعش در شهر المیادین در استان دیرالزور در شرق سوریه تیراندازی کرد و 10 تروریستداعش را به هلاکت رساند.

عناصر داعش برای در امان ماندن از حملات گروه های مسلح مردمی سوریه پیوسته محل استقرار نیروهای خود راتغییر می دهند و آنها را از محلی به محل دیگر منتقل می کنند.

روزنامه آلمانی "زود دویچهگزارش داده است که این گروه پارتیزانی در استان دیرالزور سوریه تاسیس شده و هدفش ایجاد هراس در میان اعضای جریان تروریستی "داعش" و نابودی آن‌هاست.

به گزارش دویچه وله، روزنامه انگلیسی "دیلی میل" نیز در این باره نوشته است که اعضای این گروه با شبیخون به اعضای دولت اسلامی آن‌ها را یکی پس از دیگری به قتل می‌رسانند و تا کنون موفق شده‌اند۱۰۰ نفر از آن‌ها را بکشند.

یکی از فرماندهان گروه "کفن سفید" اعلام کرده که افراد داعش به خاطر هراس از این گروه دیگر به تنهایی در محلی دیده نمی‌شوند.

با این حال به نظر می‌رسد ترکیدن حباب وحشت داعشی‌ها اولین گام شکست این گروه تروریستی است. یورش داعش‌ به عین العرب که با مقاومت مردم این شهر مواجه شد نیز می تواند در این زمینه گره گشا باشد. از سوی دیگر داعش برای برخی از جوانان جاهل عرب نیز نماد یگ گروه موفق و شکست ناپذیر است و داعش نیز از این حربه برای جذب آنان استفاده می کند. از بین رفتن هیمنه پوشالی داعش می تواند از این موضوع نیز پیشگیری کند و از گسترش تروریزم در منطقه بکاهد. 

منبع:باشگاه خبرنگاران

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها