امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۴:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119747
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۱۲
تعداد بازدید: 38
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سجاد نوروزی رئیس فرهنگسرای اندیشه با «سیاسی» و «یک جانبه» خواندن اظهارات دیروز انصاری، عضو شورای شهر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سجاد نوروزی رئیس فرهنگسرای اندیشه با «سیاسی» و «یک جانبه» خواندن اظهارات دیروز انصاری، عضو شورای شهر مبنی بر «بحرانی بودن وضعیت سازمان فرهنگی هنری شهرداری » و «منفعل بودن» این سازمان، گفت: بی‌شک انصاری خواسته‌اند تعریض سیاسی به شهرداری و سازمان فرهنگی و هنری داشته باشند، چون با یک بار مرور کلی سخنان وی عیان می‌شود  که پشتوانه لازم کارشناسی و قاعده‌مند بودن تحلیل در آن موجود نیست.

وی افزود: ایشان خود سیاسی‌ترین عضو شورای شهر هستند و مشاغل سیاسی دارند، عضویت در بنیاد باران و عضویت در احزاب از جمله مشغولیت‌های سیاسی انصاری است. با این وصف، سوال مشخص این است که کدام یک از مدیران سازمان فرهنگی مانند انصاری «فعال حزبی»اند؟ ایشان که عنوان می‌کند سازمان‌های فرهنگی و هنری جای افراد سیاسی نیست، به این سوال پاسخ دهند که در زمانی که دولت‌های مورد علاقه ایشان به سرکار بودند، وزارت فرهنگی و ارشاد اسلامی توسط افراد سیاسی اداره می‌شد یا غیرسیاسی؟ آیا معاون مطبوعاتی وقت ارشاد که از همفکران ایشان  و دوستانشان در شورای شهر هستند، اکنون در یک رسانه خارجی فعالیت می‌کند یا خیر؟ به نظر می‌رسد که انصاری  با رویکردی کاملاً سیاسی در پی قبح زدایی از پیشینه‌ای نامطلوب است که در حافظه سیاسی–تاریخی اهل فرهنگ از نحوه اداره نهادهای فرهنگی توسط دوستان ایشان به جای مانده است.

نوروزی با تأکید به اینکه امروز سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران متکفل مهم‌ترین و غنی‌ترین برنامه‌های هنری – فرهنگی و مذهبی است، گفت: خروجی فرهنگی سازمان بر اهل فن مشخص است و اساساً نیازی نیست در این مجال بدان پرداخته شود. بنده فقط توجه انصاری را به یک نکته بنیادین جلب می‌کنم، رهبر حکیم انقلاب در دیداری که با اعضای شورای شهر و مسئولان شهرداری داشتند تأکید کردند که در بخش فرهنگی شهرداری باید عناصر مومن، معتقد به انقلاب و معتقد به «اسلام سیاسی» حضور داشته باشند. وفق رهنمود معظم له، مدیران سازمان فرهنگی و هنری شهرداری مفتخر به دنباله روی و متابعت از مبانی «اسلام سیاسی» هستند. بنابراین انصاری باید منظورشان از گزاره «سیاسی نبودن مدیران فرهنگی» مشخص کنند.

وی در پایان تأکید کرد: تعریض‌ها و هجمه‌های گاه و بیگاه سیاسی به شهرداری و سازمان فرهنگی هنری که از سوی محافل خاص القا اجرا می‌شود. تبدیل به امری عادی و طبیعی شده است و تأثیری در روند فعالیت‌های مدیران این نهاد اجتماعی ندارد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها