امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119749
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۱۲
تعداد بازدید: 32
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی، شرکت‌های بیمه ایران، آسیا، سینا، توسعه، تعاون و دی به علت تأخیر در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی، شرکت‌های بیمه ایران، آسیا، سینا، توسعه، تعاون و دی به علت تأخیر در ارائه گزارش تفصیلی محاسبات نسبت توانگری مالی سال 1392 اخطار گرفتند و به آنها اعلام شد اگر ظرف یک هفته کاری این گزارش را به بیمه مرکزی ارسال نکنند، با آنها طبق مقررات برخورد قانونی خواهد شد.

بر اساس مقررات توانگری مالی، شرکت‌های بیمه موظفند میزان توانگری مالی خود را حداکثر تا چهار ماه پس از پایان سال مالی محاسبه و به بیمه مرکزی جهت تایید ارسال کنند.

همچنین، به دنبال شکایت شرکت‌های دریا کوش و صید صنعتی موج سازان پارس شیل از شرکت‌های بیمه سینا و ملت به دلیل عدم پرداخت خسارت طبق تعهدات مندرج در بیمه نامه و اعلام نظر کارشناسی بیمه مرکزی مبنی بر پرداخت خسارت شناورهای کوشا 1 و کوشا 3، بیمه مرکزی به علت تأخیر نامتعارف در پرداخت خسارت، به اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل بیمه سینا و مدیرعامل بیمه ملت اخطار کتبی داد.

بر اساس مفاد ماده 28 آیین‌نامه شماره 71 شورای عالی بیمه، بیمه مرکزی پس از بررسی شکایات واصله نظر خود را در مدت زمان متعارف به صورت مکتوب به طرفین اعلام می‌کند و  نظر بیمه مرکزی برای شرکت بیمه ذیربط لازم‌الاجراست.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها