امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119763
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور در همایش حمایت از شیخ نمر ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور در همایش حمایت از شیخ نمر از شیعیان عربستان که به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران برگزار شد پیرامون حکم اعدام نمر و  دیگر مسائل رخ داده در منطقه به سخنرانی پرداخت.

وی در ابتدای سخنان خود درباره صدور حکم اعدام شیخ نمر توسط رژیم آل‌سعود گفت: حکومت آل‌سعود جرات اجرای چنین حکمی را نخواهد داشت چراکه اگر این حکم را اجرا کند هم به نفع شیخ نمر و هم به نفع اسلام و شیعه است.

وی تصریح کرد: مجاهدین اسلام در تاریخ نشان دادند که با خون سرکوب نشده‌اند و هرچه درا ین راه خون ریخته شده است پیروزی‌های مجاهدین اسلام بیشتر شده است.

رحیم‌پور ازغدی در ادامه با بیان اینکه نگرانی عربستان درباره منافع و متحدین خود باعث صدور حکم اعدام برای شیخ نمر شده است گفت: اگر رژیم آل‌ سعود بداند و بفهمد که اگر این حکم را اجرا کند کل منطقه قطیف و مناطق شرق و نفت‌خیز عربستان دست خوش تظاهرات و اغتشاش می‌شوند قطعا این کار را نخواهد کرد.

این استاد دانشگاه پیرامون سران آل سعود گفت: تنها کشوری که به نام یک خانواده درآمده است همین عربستان است و رژیم آل سعود نیز برای کنترل جهان اسلام و غارت نفت، حمایت از اسرائیل و تحریف اسلام توسط آمریکا و انگلیس برسر کار آمده است البته تمام اقداماتی که آل‌ سعود در 100 سال گذشته و همچنین تلاش‌هایی که برای مقابله با انقلاب اسلامی در 30 سال اخیر انجام داده است با شکست مواجه شده است.

وی با بیان اینکه موضوع جنگ‌های روی داده در منطقه مسئله مذهبی نیست، گفت: ما نباید در دام دشمن بیفتیم و این گونه تصور کنیم که مسائل عراق، سوریه، بحرین و خود عربستان مسئله مذهبی است در حقیقت آمریکا، انگلیس و اسرائیل مذهب را بهانه کردند و برای آنان نتایج سیاسی در استفاده از مذهب مهم است.

رحیم‌پور ازغدی تصریح کرد: ما شاهدیم که بیشترین قربانیان جنگ‌های منطقه از اهل سنت است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خطاب به سران آل سعود گفت: شما که دین ندارید آیا عقل سیاسی دارید؟ شما کاری کرده‌اید که شیعه و سنی با شما مشکل دارند. شما هرکجا که دین و منافعتان در تعارض است طرف منافعتان را می‌گیرید.

وی ادامه داد: در عراق و سوریه میلیاردها دلار خرج کردیم تا جنگ داخلی در آنجا راه بیندازید و تا جلوی گسترش بیداری اسلامی را بگیرید و اینکه بتوانیم حکومت خود را حفظ کنیم در حالی که این چنین نشد.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: شما صورت مسئله بیداری اسلامی را برای حفظ حکومت خود تغییر دادید و جنگ اسلام و کفر و نبرد برای تشکیل حکومت اسلامی را تبدیل به جنگ قبیله‌ای و به خیال خودتان مذهبی کردید، در تمام کشورهای عربی که اغلب اهل سنت هستند قتل‌عام به راه انداختید تا حاکمیت خود را حفظ کنید.

رحیم‌پور ازغدی ادامه داد: در سوریه و عراق که قدرت مردمی حاکمیت رسمی را در اختیار دارد از شما متنفر است. همچنین سه خلافت کوچک اسلامی با گرایش‌های وهابی سرنگونی حکومت آل سعود را دنبال می‌کند. با این وضعیت آیا عقلانیت سیاسی در حاکمیت آل سعود وجود دارد؟

وی گفت: آل سعود طوری اقدام کرده است که سه خلیفه وهابی تکفیری از جمله القاعده، داعش و خلافت شمال آفریقا سرنگونی آن را می‌خواهند، آل سعود با اقدامات خود نسبت به شیعه و سنی و حتی تکفیری‌ها را نسبت به خود برانگیخته است.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی پیرامون نگرانی‌هایی که غرب از انقلاب اسلامی در جهان گسترش می‌دهد گفت: این اقدامات دو برداشت دارد اول اینکه دارند به قدرت جمهوری اسلامی اعتراف می‌کنند که از ما شکست خورده‌اند و یا اینکه به دنبال کنترل انقلاب اسلامی هستند که ما شاهدیم در این راه هم موفق نبودند مگر این به دست انصارالله شیعه افتاد.

وی خاطرنشان کرد: رژیم آل سعود با اخوان‌المسلمین مصر نیز با دو شرط همکاری کرد اول آنکه علیه شیعه حرف بزند و دوم اینکه به جای قطع رابطه با اسرائیل با سوریه قطع رابطه کند و امروز اخوان المسلمین متوجه شدند عربستان نیز کلاه سرشان گذاشته است. حال این سوال پیش می‌آید که کدام طرح سوال آل سعود به نفعشان بوده است؟

رحیم‌پور ازغدی خاطرنشان کرد: ما می‌بینیم با این همه خرجی که آل سعود کرده تا انقلاب اسلامی را کنترل کند و مانع گسترش آن شود این انقلاب گسترش پیدا کرده است که حتی خالد استامبولی در دادگاه خود اسم اسلام و انقلاب را می‌برد.

این استاد دانشگاه پیرامون تشکیل ایدئولوژی وهابی تکفیری گفت: غرب و آل سعود آن را درست کرد تا در مقابل ادبیات انقلابی ادبیات قلابی قرار دهد. این ایدئولوژی از اسلامی سخن می‌گوید که سوال را کفر می‌داند و در روش خشن و بی‌منطق است و در ادبیاتشان نیز همه مسلمانان را تکفیر می‌کنند. اینان موسس رژیم صهیونیستی هستند. درد اینان درد مذهب و وهابیت نیست. وهابیت ایدئولوژی شد که به روش غارت و جنایت اینان مشروعیت مذهبی دهد.

رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه رژیم آل سعود تا به حال عقلانی عمل نکرده گفت: رژیم آل سعود با اقداماتش به اسلام صدمه زده است و هزاران مسلمان بیگناه را کشته است و چند کشور اسلامی را نابود کرده است. در خصوص اعدام شیخ نمر نیز اگر آل سعود حکم را اجرا کند مشکلاتشان 10 برابر می‌شود و اگر جرات این کار را داشته باشد قطعا نتایج آن را خیلی سریع در حجاز می‌بیند.

وی پیرامون اقدامات انقلابی شیخ نمر نیز گفت: وی سال‌ها ممنوع‌المنبر بوده است و در زمان بیداری اسلامی سوالاتی را خطاب به رژیم آل سعود مطرح کرد که به خاطر آن دستگیر و شکنجه شده است.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: از جمله سوالات شیخ نمر این بود که آل سعود که برای عراق و سوریه دموکراسی می‌خواهد نمی‌شود یک صدم آن را برای خود عربستان بخواهد؟، دولت اسلامی که به دنبال تشکیل آن در سوریه به عراق است نمی‌شود یک ربع آن را در خود حجاز تشکیل دهد؟، ثروت‌های میلیاردی نفت حجاز به کجا می‌رود؟، چرا یک خانواده صاحب نفت و بودجه آن است؟، چرا زندان‌های آل سعود پر از منتقدین غیرمسلح است؟ و چرا اینقدر پشت آل سعود ایستاده و همه جا شعار حقوق بشر می‌دهد اما زمانی که به عربستان می‌رسد حرفی از حقوق بشر نمی‌زند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین خاطرنشان کرد: تمام اقدامات آل سعود بدین خاطر است که اسرائیل سقوط نکند و حرکت‌ ملت‌های عرب به نتیجه نرسد و این طرح فاسدی است که ‌آمریکا، انگلیس، اسرائیل با همکاری رژیم آل سعود انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: البته شیخ نمر در برابر تظاهرات تند شیعه ایستاد و گفت: تظاهرات ما آرام و مسالمت‌آمیز است. شیخ‌ نمر به شیعیان گفت مسلح نشوید و بگذارید آنان به شما شلیک کنند. ما صحبت می‌کنیم که این روش دقیقا همان روش امام خمینی است.

وی با بیان اینکه عربستان عمود خیمه صهیونیسم در جهان اسلام است گفت: کودتا در مصر نیز آخرین اقدام عربستان برای حفظ رژیم صهیونیستی است البته یمن را می‌خواهند مانند سوریه و عراق کنند. اینان هرجا که نتوانستند دولت را در اختیار بگیرند آن کشور را به سرزمین سوخته تبدیل کردند. اینان حاضرند دنیای اسلام را به خاک و خون بکشند تا رژیم خود و از همه مهم‌تر اسرائیل سقوط نکند.

رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه ماموریت اصلی رژیم آل سعود حفظ اسرائیل است، گفت: من به شما می‌گویم که اگر آل سعود سقوط کند 6 ماه به طول نمی‌انجامد که رژیم صهیونیستی سقوط خواهد کرد در حقیقت برای حفظ اسرائیل رژیم آل سعود باید بماند.

عضو شورای انقلاب فرهنگی با اشاره به نقش آل سعود در تشکیل رژیم صهیونیستی گفت: رژیم آل سعود میلیاردها دلار برای ترویج اسلام خشن تکفیری خرج کرد و تنها یک شعار دارد و آن هم جهاد علیه مسلمین است و نه جهاد علیه کفر.

رحیم ازغدی با اشاره به جنایت‌های رژیم آل سعود علیه مردمان اهل سنت عربستان گفت: آل سعود به اسم جهاد تمام مردم عربستان را تکفیر کردند و مردم سنی‌نشین طائف را قتل‌عام کردند. اینان ایدئولوژی ارعاب، جاه‌طلبی و تکفیر را در دستور کار دارند.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: اینان همین کاری که در عراق و سوریه انجام دادند، با مردمان سنی‌نشین طائف نیز کردند. هیچ عالم سنی یزید را تطهیر نکرده است اما وهابیت این کار را کرده است. نود درصد اهل سنت حسینی‌اند و نه یزیدی.

وی ادامه داد: ما شاهدیم که اولین بار در دانشگاه لندن گفته شد که وهابیت یک رفرمیزم مذهبی است و عنوان کردند که وهابیت در اسلام مانند پروتستانیزم در غرب است و وهابی‌ها را اصلاح‌طلبان اسلام معرفی کردند.

رحیم‌پور ازغدی خاطرنشان کرد: برهمین اساس آمریکایی‌ها می‌ گویند که باید از این مسئله دفاع کنیم چراکه به نفع ما است. آمریکایی‌ها می‌گویند باید وهابیت را این گونه تعریف کنیم که آنان آزاداندیش هستند. البته خود می‌دانند که در ذات وهابیت ایدئولوژی خشونت قرار دارد اما می‌گویند اگر برای یک گروه تروریست‌ است برای دیگری آزادی‌خواه است.

عضو عالی شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به جنایات آل سعود در منطقه شیعه نشین قطیف گفت: آل سعود از مردم قطیف 4 تعهد گرفت از اینکه سرزمین قطیف متعلق به خانواده سعود است، تعدادی از بزرگان قطیف باید به پابوس ابن سعود بروند، همه محلات قطیف باید افراد خود را در اختیار نیروهای مسلح سعودی قرار دهند و هر نوع ارتباط اقتصادی با بحرین را ممنوع کنند.

این استاد دانشگاه در پایان سخنان با بیان اینکه خون نمر رژیم آل سعود را سرنگون خواهد کرد گفت: ما مشاهده می‌کنیم اولین ارتباط انقلابیون یمن، بحرین، مصر و فلسطین با امام و انقلاب از مراسم برائت از مشرکین حج صورت گرفته است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها