امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۲:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119770
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، در مراسم سی امین سالگرد تاسیس وزارت اطلاعات در استان البرز گفت: ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، در مراسم سی امین سالگرد تاسیس وزارت اطلاعات در استان البرز گفت: مجموعه دست اندرکاران تامین امنیت در کشور گنجینه ای ارزشمند و گرانبها هستند.
وزیر دادگستری با بیان این مطلب که در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی با حوادث ضد امنیتی تلخی در کشور مواجه بودیم اظهار کرد: در دوران معاصر بیشترین و پیچیده ترین طرحهای ضد امنیتی برای جمهوری اسلامی ایران طراحی شده و ما با پیچیده ترین و طولانی ترین طرح های امنیتی در کشور روبرو بوده ایم.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز برفراز قله امنیت قرار دارد، گفت: حتی دشمنان نظام اسلامی به موفقیت ایران اسلامی در عرصه امنیت پایدار اعتراف کرده اند؛ که بخش قابل توجهی از این موفقیتها مرهون مجاهدتهای خاموش سربازان گمنام امام زمان (عج) است و امروز به عنوان یک کشور مدعی در دنیا در عرصه امنیت، حرف برای گفتن داریم.
پورمحمدی امنیت در نظام جمهوری اسلامی ایران را بواسطه وجود سه رکن اصلی مردم، کارآمدی و توانایی عوامل کارگزار و مدیریت مدیران و رهبران را دانست و شاخص ترین تامین کننده امنیت در جامعه را همبستگی ملی دانست و افزود: مدیریت اصولی از نکات محوری در بحث امنیت است و مدیران باید دارای دو خصیصه هوشمندی و قاطعیت باشند که این خصایص در امام خمینی(ره) وجود داشت و همواره در تفکر بنیانگذارجمهوری اسلامی ایران، دشمن شناسی و اولویت شناسی را شاهد بوده ایم.
وزیر دادگستری به وجود توانایی و قابلیت در عرصه های مختلف در نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: کسب اطلاعات، داشتن دانش و تخصص و اراده و تصمیم، سه عنصر اصلی مدیریت است و مدیران برای توسعه و پیشرفت کشور باید این سه عنصر اصلی را مد نظر قرار دهند.
وی گفت دولت بنا دارد با اطلاعات صحیح حرکت کند و با تاکید بر لزوم وجود گردش صحیح اطلاعات در جامعه تصریح کرد: بنای دولت بر پرهیز از پنهان کاری، دست کاری و سانسور اطلاعات است؛ سرملت نباید کلاه گذاشت و نباید پنهان کاری کرد  و اگر دولت مشکل را خودش بیان می کند، باید برای رفع این مشکل با دولت همکاری کرد و اگر نظام را دوست داریم نباید بزرگنمایی و سیاه نمایی کنیم.
وزیر دادگستری در این باره همچنین گفت: دولت به دنبال خرابکاری نیست و اجازه خرابکاری نیز به دیگران نمی دهد و همین دو کار موجب رشد در جامعه می شود و اگر امروز نیز نشانه هایی از رشد در جامعه را شاهد هستیم، به دلیل رعایت همین اصول است.
پورمحمدی در ادامه و در خصوص استان البرز، وجود جاذبه های گردشگری و منابع طبیعی در استان البرز را انگیزه ای برای برانگیخته شدن حس طمع سودجویان خواند و اضافه کرد: در صورت بی توجهی به این امر، مردم این استان حتی در تامین آب شرب نیز با مشکل مواجه می شوند.
وی گفت: امروز به جای آنکه امتیاز وجود منابع طبیعی، این استان را به منطقه ای خوش آب و هوا تبدیل کند، این منطقه را به کلانشهری آلوده تبدیل کرده است.
وزیر دادگستری از مدیران استان البرز خواست تا اجازه شهرک سازی و افزایش جمعیت مهاجر را در منطقه ندهند و با جمع آوری اطلاعات صحیح، تخصصی و تصمیم و اراده قوی، مانع از خیانت در حق آیندگان شوند.
بر اساس این گزارش، امام جمعه و نماینده ولی فقیه و ائمه جمعه استان، استاندار البرز، مدیران و مسوولین حراست های دستگاهها و کارکنان مجموعه اطلاعات استان، از دیگر حاضرین مراسم سی امین سالگرد تاسیس وزارت اطلاعات در استان البرز بودند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها