امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119782
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشستی در ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی برای بررسی موضوع داعش و دیگر تهدیدات موجود ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشستی در ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی برای بررسی موضوع داعش و دیگر تهدیدات موجود خاورمیانه و کشورهای حاشیه خلیج فارس برگزار شد.

«الکساندر ورشبو» معاون دبیرکل ناتو که در اولین «نشست استراتژیک ابوظبی» حضور یافت، در سخنانی گفت: «تهدیدات داعش و گروه‌های تروریستی نیاز به همکاری ناتو و کشورهای حاشیه خلیج فارس و خاورمیانه دارد، ما باید برای پاسخگویی موثر به تهدیدات کنونی و تهدیدات آینده امنیتی در سه مورد مورد زیر کار بیشتری صورت دهیم».

معاون آمریکایی سازمان ناتو تاکید کرد: «اول اینکه ناتو و شرکایش در این منطقه باید همکاری‌های عملی و مذاکرات سیاسی‌شان را تعمیق دهند. محور دوم مورد نظر ناتو و کشورهای حوزه خلیج فارس را «امنیت دریایی است چرا که سیاری از کشورهای اروپایی عضو ناتو به منابع انرژی کشورهای خلیج فارس وابستگی دارند و این کشورها هم به صادرات منابعشان وابسته هستند؛ در نتیجه در حفظ خطوط کشتیرانی منفعت مشترک داریم».

در نشست استراتژیک ابوظبی نمایندگانی از ناتو، اتحادیه اروپا، آمریکا، چین و روسیه برای گفتگو درباره تاثیرات راهبردهای امنیتی و الگوهای امنیتی بر نظام منطقه‌ای موجود در کشورهای خلیج فارس و مناطق اطراف آن حضور داشتند. این نشست در حالی در امارات برگزار شده که این کشور به ائتلاف آمریکایی مقابله با داعش پیوسته و حملات هوایی در عراق و سوریه انجام داده است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها