امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۹:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119784
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه واشنگتن‌پست روز یکشنبه در سرمقاله روز یکشنبه خود به بحث کاهش قیمت نفت در بازارهای

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه واشنگتن‌پست روز یکشنبه در سرمقاله روز یکشنبه خود به بحث کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی پرداخته و نوشته است که باید تلاش کرد با پایین آوردن بیش از پیش قیمت نفت، از آن به عنوان ابزاری برای افزایش فشارها بر ایران، روسیه و ونزوئلا استفاده کرد.

این روزنامه با بیان اینکه کاهش مداوم قیمت نفت می‌تواند این سه کشور را تحت فشار قرار دهد، نوشته است: «سیاست خارجی شدیدا ضدآمریکایی این سه کشور در سال‌های اخیر، تا حد زیادی با درآمد رو به رشد نفت تغذیه شده است».

واشنگتن‌پست با اشاره به مولفه ضدآمریکایی بودن این سه کشور، نوشته است: «کاهش قیمت‌ها می‌تواند با اثر ناشی از تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران و روسیه تلفیق شود».

این روزنامه سپس با تشریح وضعیت اقتصادی سه کشور، آورده است: «اراده و توان روسیه، ایران و ونزوئلا برای چالش با ایالات متحده و نظم پس از جنگ سرد، با افزایش مداوم قیمت نفت از آغاز قرن، به صورت مداوم بالا رفته است. اگر، این کاهش برای چند سال ادامه پیدا کند، که امری امکان‌پذیر هم به نظر می‌رسد، عواید ژئوپلیتیکی حاصل از آن، حتی می‌تواند از منافع مادی مصرف‌کنندگان (در غرب) هم بیشتر باشد».

سرمقاله واشنگتن‌پست که به وضوح تلاش آمریکا برای آغاز جنگ نفتی را آشکار می‌کند، تائیدی است بر تحلیل‌های روزهای اخیر مبنی بر اینکه ریاض با همراهی واشنگتن برای پیشبرد اهداف سیاسی خود، سعی در استفاده از اهرم نفت با هدف فشار بر رقبای خود را دارند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها