امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119794
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
آیت‌الله محمد تقی واعظی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به حکم اعدام صادر شده توسط دولت عربستان سعودی بر ضد شیخ نمر اظهار کرد: این ...

آیت‌الله محمد تقی واعظی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به حکم اعدام صادر شده توسط دولت عربستان سعودی بر ضد شیخ نمر اظهار کرد: این حکم بدون شک اقدامی بر خلاف حکم خدا است و شیطانی است.

وی با اشتباه توصیف کردن حکم صادر شده توسط دولت عربستان علیه روحانی برجسته شیعه اضافه کرد: اجرای حکم صادر شده عواقب غیر قابل جبرانی را برای این دولت در پی خواهد داشت.

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری به وضعیت پیش آمده در جهان اسلام با ظهور گروه‌های تروریستی اشاره کرد و ادامه داد: صدور و اجرای این حکم معضلات موجود در جهان اسلام را افزون می‌کند.

این مسئول تاکید کرد: هیچ عقل سلیمی در جهان امروز اجازه اجرای حکم اعدام روحانی برجسته جهان اسلام را نمی‌دهد.

واعظی اجرای حکم اعدام شیخ نمر را موجب ورود آل سعود به بحران دانست و گفت: بدون شک این دولت توان خروج از بحران پیش رو را در صورت اجرای این حکم اعدام نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه حکم اعدام صادر شده بر ضد شیخ نمر با عرف دنیا و جهان اسلام هم‌خوانی ندارد، ابراز امیدواری کرد: دولت عربستان این حکم را اجرا نکند.

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری بر ضرورت عکس‌العمل دنیا به ویژه سازمان‌های بین‌المللی در قبال حکم اعدام صادر شده توسط دولت عربستان تاکید کرد و گفت: اگر آنها در قبال این حکم اقدامی نکنند، دروغین بودن اقدامات خود را عیان می‌کنند.

این مسئول با تاکید بر لزوم هوشیاری جهان اسلام در قبال حکم اعدام شیخ نمر افزود: جهان اسلام می‌تواند با فشار بر دولت عربستان مانع از اجرای این حکم شوند.

انتهای پیام/73004/ر30/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها