امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۵:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119805
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه) پارلمان در تذکری آیین‌نامه‌ای اظهار داشت: سال‌هاست سیستان و بلوچستان دچار ناامنی بوده و هر چند وقت یک بار شاهد به شهادت رسیدن فرزندان این مرز و بوم هستیم.

وی با بیان اینکه در چند روز گذشته تعداد قابل توجهی از عزیزان ما به شهادت رسیدند، افزود: ضمن عرض تبریک و تسلیت به بازماندگان این عزیزان باید بگویم متأسفانه مسئولانی که باید پاسخگو باشند فرار رو به جلو را انتخاب کرده و مسئولیت‌ها را به گردن دیگران می‌اندازند.

نماینده زاهدان در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: وزارت خارجه با سیاست لبخند هیچ‌ وقت نتوانسته از حقوق شهروندان ما دفاع کند و با دولت بی‌دولت پاکستان برخورد کند و نیروی انتظامی نیز تدابیر لازم را به کار نگرفته است.

شهریاری تأکید کرد: نیروی انتظامی از دادن جلیقه‌های ضدگلوله به عزیزان ما در مرز که شبیه منطقه عملیاتی جنگی شده است، دریغ کرده این در حالی است که مسئولان از این مزایا استفاده می‌کنند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ادامه سخنانش خطاب به علی لاریجانی رئیس مجلس گفت: از شما به عنوان نماینده رهبری در شورایعالی امنیت ملی می‌خواهم که این مسئله را به طور جدی پیگیری کنید.

شهریاری خاطرنشان کرد: متأسفانه تعداد زیادی از شهروندان استان به دلیل ناامنی مهاجرت کردند و توسعه اقتصادی در استان اتفاق نمی‌افتد ضمن اینکه خیل جوانان تحصیل‌کرده نیز بلاتکلیف ماندند و این با آمارهایی که دولت می‌دهد سازگار نیست.

نماینده زاهدان همچنین یادآور شد: از شورایعالی امنیت ملی می‌خواهم اجازه برخورد با تروریست‌ها در آن سوی مرزها را بدهد و با دادن اجازه موشک‌باران محل استقرار این نیروها در آن سوی مرزها، تکلیف را روشن کند تا بیش از این شاهد شهادت این عزیزان نباشیم.

وی تأکید کرد: از زحمات سربازان گمنام امام‌ زمان (عج) باید تقدیر کرد که اگر نبودند معلوم نبود چند عملیات انتحاری دیگر در استان اتفاق می‌افتاد، در حضور رئیس‌ جمهور هم این مسئله را مطرح کردم، رئیس‌ جمهور گفت این موضوع را به آقای شمخانی بگویید تا به صورت جدی در جلسات شورایعالی امنیت ملی پیگیری کند.

در ادامه این جلسه، علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به تذکر شهریاری گفت: این موضوع را با مجلس سنای پاکستان در میان گذاشتیم و با آنها در این زمینه صحبت کردیم ضمن اینکه در شورایعالی امنیت ملی نیز پیگیری خواهیم کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار