امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119821
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
عبدالرضا عزیزی نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به جلسه امروز ...

عبدالرضا عزیزی نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در جلسه امروز کمیسیون طرح نحوه به کارگیری و انتصاب افراد در مشاغل مطرح و مورد بررسی قرار گرفت و در جریان این بررسی 2 ماده از این طرح به تصویب رسید.

وی افزود: بر اساس ماده یک این طرح کلیه دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده 5 مدیریت خدمات کشوری موظفند در انتصاب افراد به مشاغل حساس ضمن احراز شرایطت خدمت نظام‌وظیفه عمومی یا پایان خدمت با معافیت دائم برای مردان نسبت به ضوابط ذیل از وزارت اطلاعات استعلام و نتایج آن را در انتصاب خود اعمال کنند، در صورت عدم استعلام یا انتصاب برخلاف استعلام صورت گرفته متخلف مورد تعقیب قانونی قرار می‌گیرد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: چنانچه هر یک از مسئولین موضوع این قانون پس از انتصاب اقدام به اخذ تابعیت مضاعف کند علاوه بر عزل از پست مربوطه و انفصال دائم از خدمات دولتی مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرد.

عزیزی خاطرنشان کرد: در ماده 2 این طرح آمده است که انتصاب اشخاص زیر به تصدی پست‌ها و مشاغل حساس ممنوع است.

1.منتصبین به رژیم سابق و کسانی که جهت تحکیم مبانی آن رژیم نقش مؤثر و فعال داشته‌اند.

2.کسانی که به جرایم مجازات خیانت در امانت، کلاهبرداری، اختلاس، ارتشاه و تصرف غیر قانونی اموال عمومی محکومند.

3.وابستگان تشکیلاتی به احزاب، سازمان‌ و گروه‌های معاند و غیرقانونی و همچنین فرق ضاله و مروجین افکار انحرافی به عرفان‌های کاذب و محکومین به جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی و حدود شرعی.

4.مظنون و مرتکبین جاسوسی به نفع بیگانگان و ارتباط با اتباع بیگانه رغم نفی مستند مراکز  امنیتی و اطلاعاتی.

5.راه اندازی شبکه‌های ماهواره‌ای، سایت‌های اینترنتی ضد انقلاب و ارتباط مستمر با آنها علیه نظام و فعالین در انتشار آثار مستهجن در فضای مجازی و ...

6.معتادان به مواد مخدر و روانگردان و محکومین به قاچاق مواد مخدر، روانگردان، سلاح و مهمات جنگی.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها