امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۵:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119823
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، امروز یکشنبه میزبان رییس سازمان انرژی اتمی و معاونانش ...

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، امروز یکشنبه میزبان رییس سازمان انرژی اتمی و معاونانش بود.

بر اساس این گزارش، رییس سازمان انرژی اتمی در ابتدا گزارشی از روند شکل گیری این سازمان ارائه و در ادامه خلاصه‌ای از روند راه اندازی نیروگاه بوشهر را قرائت کرد.

گزارش صالحی از تولید سالانه حدود هفت میلیارد کیلووات ساعت برق توسط نیروگاه بوشهر تولید خبر داد و گفت: با تولید این 7 میلیارد کیلووات ساعت برق حدود یک میلیارد دلار سوخت فسیلی صرفه جویی می‌شود و به همین اندازه هم آلودگی هوا کم می‌شود.

همچنین در ادامه جلسه کمیسیون انرژی تقاضای تحقیق و تفحص جمعی از نمایندگان از شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران با حضور مسئولان وزارت نفت، مدیر عامل شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران، دیوان محاسبات کشور، سازمان بازرسی کل کشور و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی بررسی شد.

نحوه واگذاری سهام این شرکت، ارزیابی سرمایه های شرکت و نحوه انعقاد قراردادها و پروژه‌های این شرکت از محورهای تحقیق و تفحص خواهد بود.

این گزارش حاکی است رأی‌گیری درباره انجام این تحقیق و تفحص به جلسه بعدی کمیسیون موکول شد که در صورت تصویب به صحن علنی مجلس می رود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها