امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119829
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رحیم مطهر نژاد در حاشیه افتتاح پانزدهمین نمایشگاه محصولات و صنایع دستی زندانیان کشور که ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رحیم مطهر نژاد در حاشیه افتتاح پانزدهمین نمایشگاه محصولات و صنایع دستی زندانیان کشور که صبح امروز در باغ موزه زندان قصر برگزار شد اظهار داشت: در کشور ما هم مثل هر کشور دیگری زندانی وجود دارد و ما برای اداره امور این افراد باید تدابیر خاصی را اتحاذ کنیم.

وی هدف از نمایش دستاورد زندانیان را ترغیب جامعه به سمت اشتغال و کمک به خانواده زندانیان عنوان کرد و افزود: ما نباید اجازه دهیم که زندانیان صدقه‌بگیر بار بیایند، آنها باید با استفاده از تلاش خود ارتزاق کنند و زمینه برای بازگشت آنها به جامعه فراهم شود.

مدیرعامل بنیاد تعاون و حرفه‌آموزی زندانیان کشور با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌های نظام باید به موضوع زندانیان توجه کامل داشته باشند گفت: ما در بحث اقامت، تغذیه، بهداشت و درمان و پوشاک زندانیان توجه لازم را می‌کنیم و برایشان بودجه اختصاص می‌دهیم اما در حوزه اشتغال و حرفه‌آموزی قوه قضاییه، بنیاد تعاون زندانیان و سازمان زندان‌های کشور دست‌تنها این بخش را اداره می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه اوقات زندانیان در زندان‌ها اوقاتی باز و گسترده است، گفت: اگر برای این زمان طولانی تدبیر لازم اتخاذ نشود ما شاهد گسترش آسیب در زندان‌های کشور خواهیم بود.

مطهرنژاد خاطرنشان کرد: در حال حاضر با منابع و امکانات محدود سازمان زندان‌ها اشتغال زندانیان مدیریت می‌شود و تنها سازمانی که به طور جدی از بیرون به ما کمک می‌کند سازمان فنی و حرفه‌ای کشور است.

وی تصریح کرد: مابقی دستگاه‌ها که در تولید زندانی نقش دارند به بحث اشتغال آنها توجه زیادی نمی‌کنند، ما قصد سیاه‌نمایی نداریم و نمی‌خواهیم بگوییم که کسی به فکر نیست اما ما از مردم و مسئولین می‌خواهیم که متوجه این موضوع باشند و همانطور که در بحث آزادی زندانیان و تامین نیازهای اولیه آنها مشارکت می‌کنند باید به اشتغال زندانی و امرار معاش خانواده او نیز توجه زیادی داشته باشند.

مدیر عامل بنیاد تعاون و حرفه‌آموزی زندانیان کشور با تاکید بر اینکه زندانی در دو دوره دوران محکومیت و دوران پس از آزادی نیاز به کار دارد گفت: ما همانقدر که به زندانی اعتماد می‌کنیم و برای آزادی‌اش تلاش می‌کنیم باید به او اعتماد کرده و شغل بدهیم.

وی با اشاره به افتتاح نمایشگاه امروز در باغ موزه زندان قصر گفت: امروز تنها بخش کوچکی از دستاورد زندانیان در معرض نمایش قرار گرفت و انعکاس خوب از دستاورد زندانیان مساوی با کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

مطهر‌نژاد ادامه داد: ما می گوییم زندانیان مثل بقیه حقوق شهروندی دارند بنابراین حقوق شهروندی اقتضاء می‌کند که وقتی زندانی آزاد شد به او شغل بدهد.

مدیر عامل بنیاد تعاون و حرفه‌آموزی زندانیان کشور تاکید کرد: خوشبختانه براساس آمار  بازگشت زندانیان به زندان‌ها کاهش پیدا کرده و از 20 درصد به یک یا دو درصد رسیده است و این کاهش دستاورد بزرگی برای ماست.

مطهرنژاد با تاکید بر اینکه بحث حرفه‌آموزی در کشور ما در مقایسه با سایر کشورها بی نظیر است، گفت: من حداقل با 300 زندانی ایرانی در خارج از کشور ملاقات داشتم و اصلاً چنین امکانات و حقوقی که به زندانیان شاغل در ایران تعلق می‌گیرد در کشورهای دیگر وجود نداشته، این نشان از توجه ما به بحث حقوق بشر است، منتهی ما نتوانستیم این اقدامات را به تصویر بکشیم.

وی خاطرنشان کرد: ما به دنبال تغییر نگرش جامعه نسبت به زندانیان و خانواده‌های آنها هستیم و در این مسیر رسانه‌ها باید به ما کمک ویژه‌ای کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها