امروز : جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 23
۱۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119831
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رحیم مطهرنژاد در ادامه نشست خود با خبرنگاران در حاشیه افتتاح پانزدهمین نمایشگاه صنایع ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رحیم مطهرنژاد در ادامه نشست خود با خبرنگاران در حاشیه افتتاح پانزدهمین نمایشگاه صنایع دستی و محصولات بنیاد تعاون زندانیان، اظهارداشت: اولویت ما از برپایی این نمایشگاه فروش محصولات نبود بلکه معرفی فعالیت‌ها و صنایع دستی زندانیان بود و امیدواریم روزی موفق شویم جشن افتتاح هزارمین فروشگاه و نمایشگاه محصولات بنیاد تعاون زندانیان را برگزار کنیم.

وی در خصوص برند «حامی» در محصولات بنیاد تعاون زندانیان گفت: ما با اجازه رئیس قوه قضاییه نام «حامی» را ثبت و پس از آن لوگویی را برای آن طراحی کردیم و قصدمان این است که محصولات بنیاد تعاون را با این برند به بازار عرضه کنیم.

مدیر عامل بنیاد تعاون و حرفه‌آموزی زندانیان کشور در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه تا پایان سال چند نمایشگاه دیگر از محصولات زندانیان افتتاح می‌شود و میزان اعتبار درخواستی شما برای انجام اقدامات مذکور چقدر است، گفت: ما با امکاناتی که خودمان داریم تا پایان سال 3 تا 5 فروشگاه و نمایشگاه دیگر را افتتاح می‌کنیم، اگر مراکز گردشگری یا فرودگاه‌های کشور با ما همکاری داشته باشند ما آمادگی برپایی غرفه‌هایی را در این مکان‌ها نیز خواهیم داشت.

وی ادامه داد: اعتبار مورد نیاز ما میزان مصوب مجلس شورای اسلامی است که سال 90 معادل 620 میلیارد تومان، و سال 91 ، 92 و 93 معادل 1440 میلیارد تومان که هم بانک مرکزی و هم 5 بانک عامل متعهد شدند که اعتبارات را به موقع پرداخت کنند ولی تا امروز همکاری خوبی در این زمینه صورت نگرفت و بغیر از یک بانک، 4 بانک دیگر با ما هیچگونه همکاری نداشته‌اند.

مطهرنژاد در پاسخ به سوال دیگر خربنگار فارس مبنی بر اینکه آیا با اسپانسری برای ارائه بهتر خدمات مذاکره داشته‌اید گفت: هنوز نه اما بنیاد تعاون و حرفه‌آموزی زندانیان آمادگی خود را اعلام می کند تا هر اسپانسری خواست با ما فعالیت کند و ما هم از این موضوع استقبال می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 50 هزار زندانی شاغل داریم که تقریباً 3 درصد آنان را بانوان تشکیل می‌دهند، گفت: من یک ماه پیش با وزیر دادگستری صحبت کردم و از ایشان خواستم که در دولت تدبیر و امید امکانات و اختیاری را که تا سال 1380 در اختیار بنیاد تعاون زندانیان بود به ما بازگردانده شود تا ما حداقل نیازهای زندانیان را بوسیله خودشان تامین کنیم.

مدیر عامل بنیاد تعاون و حرفه‌آموزی زندانیان کشور گفت: اگر این اقدام صورت گیرد و مایحتاج عمومی زندانیان بدون مناقصه و تشریفات و با یک هزینه توافقی صورت گیرد، حداقل 50 هزار شغل جدید اضافه می‌شود که این امر منوط به یک تصمیم مدیریتی است.

وی در پایان گفت: در هر صورت وزیر دادگستری با ما قول همکاری دادند تا زندانیان مایحتاج عمومی خود را خودشان تامین کنند البته در این مسیر به کمک مجلس شورای اسلامی هم نیازمندیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها