امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119837
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدکاظم بهرامی پیش از ظهر امروز در مجمع استانی پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدکاظم بهرامی پیش از ظهر امروز در مجمع استانی پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح همدان با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم توجه به تأمین امنیت در جامعه افزود: «سلامت» و «امنیت» به عنوان دو مقوله مهم باید مورد نظر بوده و تأمین آن جدی گرفته شود.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح امنیت روانی و اجتماعی در جامعه را بسیار مهم قلمداد کرد و با بیان این که در صورت بی‌توجهی به این موضوع، زمینه ایجاد انحراف مهیا می‎شود، گفت: توجه به مقوله پیشگیری به خاطر کم‌هزینه و پرفایده بودن آن از موضوعاتی است که باید جدی گرفته شود.

وی وقوع جرم در جامعه را دارای آثار زیان‌بار متعددی دانست و بیان کرد: در صورت موفقیت در پیشگیری از وقوع جرم، نه تنها جامعه‌ای سالم خواهیم داشت که فضا برای رشد و پیشرفت نیز مهیاتر می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی با اشاره به وجود شرایط مطلوب در جامعه به ویژه در بین فرماندهان نیروهای مسلح به منظور ارائه راهکارهای پیشگیری از وقوع جرم و عملیاتی کردن آن مطرح کرد: پیرو فرامین مقام معظم رهبری، به طور حتم پیشگیری از وقوع جرم با همکاری دستگاه‌های مختلف محقق می‎شود.

وی با بیان این که باید انگیزه ارتکاب جرم در جامعه را به صفر برسانیم، گفت: تحقق این مهم ضمن آن که به مطالعات عمیق نیاز دارد، ایجاد فرهنگ خودکنترلی در بین مردم را نیز می‌طلبد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با تأکید بر این که باید انسان‌ها به گونه‌ای تربیت شوند که نسبت به کنترل رفتار خود دقیق باشند، عنوان کرد: در نیروهای مسلح توجه به بخش‌های تربیتی و فرهنگی در اولویت کاری قرار دارد.

وی با اشاره به موضوع این جلسه با عنوان راهکارهای پیشگیری از جرم ایراد ضرب و جرح در نیروهای مسلح گفت: باید این موضوع در بین کارکنان نیروهای مسلح به خوبی نهادینه شود که ضرب و جرح گناه بزرگی بوده و مصداق ظلم به شمار می‌رود.

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی با بیان این که نیروهای مسلح به عنوان یکی از ارکان حکومت، وظیفه تأمین نظم و آرامش را در جامعه برعهده دارند، افزود: به همین منظور نباید شاهد ایراد ضرب و جرح از سوی آنها باشیم. باید نسبت به مسئله پیشگیری و نهادینه‌سازی آن در اجتماع توجه کافی و وافی را داشت.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان این که برگزاری چنین همایش‌هایی به معنای گستره ایراد ضرب و جرح از سوی نیروهای مسلح نیست، بلکه به معنای ایجاد بستری به معنای کاهش همان میزان اندک است، خواستار توجه به این مهم شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار