امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 19
۰۱:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119841
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، دلاور بزرگ‌نیا در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، دلاور بزرگ‌نیا در نخستین جلسه همایش مدیریت و توسعه گردشگری ورزشی مازندران بیان داشت: این همایش در بهار سال آینده با همکاری دانشگاه مازندران، دیگر دستگاه‌های مربوطه و حضور پررنگ بخش خصوصی برگزار می‌شود.

وی از دانشگاه مازندران به عنوان مسئول کمیته علمی این همایش نام برد و ابراز داشت: امیدوارم نتیجه این همایش به تدوین دیباچه‌ای از مطالعات استراتژیک در گردشگری ورزشی ختم شود.

این مسئول با بیان اینکه همکاری دانشگاه در انجام پروژه‌ها سبب می‌شود تا روند انجام پروژه با پشتوانه علمی پیش رود، افزود: گردشگری ورزشی از جمله ظرفیت‌های استان است که تاکنون مغفول مانده است.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با بیان اینکه مازندران دارای ظرفیت‌های بی‌شماری است که از هر یک می‌توان برای توسعه رشته‌های مختلف گردشگری کمک گرفت، ابراز داشت: گردشگری سلامت را می‌توان با گردشگری ورزشی گره زد و بخشی از تندرستی و دوران نقاهت مربوط به ورزشکاران را در دوران آسیب‌دیدگی در مازندران برنامه‌ریزی کرد.

بزرگ‌نیا گفت: کشورهای عربی خواهان بسته‌های آماده برای توریسم ورزشی هستند اما واقعا این ظرفیت وجود ندارد و به برنامه‌ها و استراتژی‌های مدونی نیازمندیم تا بسته‌های مختلفی در این زمینه تدوین شود.

وی با اشاره به اینکه در کشورهای پیشرفته به این فعالیت‌ها با عنوان یک درآمد جدی نگاه می‌شود، گفت: برپایی جشنواره‌های مختلف ورزشی، بازی‌های بومی، محلی و مسابقات منطقه‌ای و ثبت‌نام در سایت برای شرکت در برنامه‌های کوهنوردی و ماهیگیری در همه جای دنیا مرسوم است اما در ایران هنوز برنامه‌ریزی‌های بیشتری نیازمندیم.

انتهای پیام/86012/ط/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار