امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۲:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119845
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره کل روابط عمومی و بین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران، یکصد و سومین جلسه شورا با حضور محمد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره کل روابط عمومی و بین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران، یکصد و سومین جلسه شورا با حضور محمد باقر قالیباف شهردار تهران و اکثریت اعضا برگزار شد؛ در این جلسه موضوع تغییر کاربری میدان میوه و تره بار فرمانیه مورد بحث قرار گرفت.

پیش از شروع بحث مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران همانند جلسات گذشته با اشاره به مناسبت‌های مختلفی که روزهای هفته با آنها نامگذاری شده است، به روز تربیت بدنی و سالروز مباهله پیامبر(ص) اشاره کرد و این ایام را نیز تبریک گفت.

وی همچنین اشاره داشت که آیه ولایت نیز در این روز نازل شده است و در ادامه روز خانواده و تکریم بازنشستگان را نیز تبریک گفت.

در ادامه جلسه ارائه گزارش شهردار تهران و نیز شهردار منطقه یک در خصوص تغییر کاربری میدان میوه و تره بار فرمانیه در دستور جلسه قرار گرفت که با وجود مخالفت برخی از اعضا در خصوص مسکوت ماندن این موضوع و بررسی بیشتر، شهردار تهران به ارائه گزارش و پاسخ تذکر اعضای شورا پرداخت.

چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه بارها اعضا شورا این موضوع را در قالب تذکر بیان کرده و هر بار هم پاسخ‌هایی که از شهرداری تهران آمده بود قانع کننده نبود، گفت: این موضوع را در دستور کار جلسه شورا قرار دادیم.

وی یادآور شد: اگر چه این موضوع پیش از مطرح شدن آن در رسانه ملی در دستور کار جلسه شورا قرار گرفته بود اما بعد از این جریان لازم است که مطرح شود چرا که به تاخیر انداختن پاسخگویی در این رابطه شبهات به وجود آمده را بیشتر ایجاد خواهد کرد. 

محمد مهدی تندگویان به همراه برخی از اعضای تذکر دهنده این موضوع گفت: با بررسی بیشتر مطلع شدیم این موضوع در شورای سوم هم مطرح شده و در همان زمان نیز بحث و بررسی در مورد آن صورت گرفته است لذا درخواست مسکوت ماندن موضوع برای بررسی بیشتر را دارم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به اینکه این موضوع را چندین نفر از اعضا تذکر داده‌اند و شهرداری پاسخ داده و اعضا قانع نشدند این موضوع را در دستور جلسه گذاشتیم . البته لازم به ذکر است که شهرداری پاسخ دوم را نیز به شورا ارسال کرده است.

محسن سرخو در این رابطه اعلام کرد که پاسخ دوم شهرداری به دست آنان نرسیده و از این رو برای ابهام زدایی بیشتر درخواست مهلت برای بررسی موضوع را ارائه داد.

مهدی چمران در ادامه افزود: این حق شهردار و معاونانش است که پاسخ هر تذکری را بدهند و از این رو ارائه گزارش شهردار بلامانع است.

محمد باقر قالیباف: من شهردار پاسخگو هستم

شهردار تهران در ابتدای سخنان خود با ابراز گلایه از طرح این موضوع در رسانه ملی گفت: به عنوان شهردار تهران حق دارم چند نکته را عرض کنم؛ وقتی این موضوع در دوره سوم شورا بررسی شده و به جمع بندی نهایی رسیده است و وقتی اعضای دوره چهارم تذکری در این رابطه داده‌اند و شهرداری تذکر را پاسخ گفته و نیز پاسخ تکمیلی در رابطه با عدم اقنای اعضا داده شده است چرا باید در رسانه ملی این بحث مطرح شود و به افکار عمومی این گونه منتقل شود که شهردار پاسخگوی شورا نیست. من در مورد یک موضوع چند بار باید پاسخگو باشم.

وی افزود: این حق را به شهرداری بدهید که گزارش این موضوع را بدهد تا افکار عمومی متوجه شوند پنهان کاری در کار نبوده است.

قالیباف ادامه داد: من همین جا قولی به دوستان عزیز در شورای اسلامی شهر تهران می‌دهم که هر روز دیگری که احساس کردند سندی پیدا شده که مبین ظلمی به بیت المال شده است حاضر به پاسخگویی به تک تک اعضا هستم.

شهردار تهران خاطر نشان کرد: با این حال تقاضا دارم اعتماد مردم نسبت به مدیریت شهری را لکه دار نکنید.

در ادامه جلسه اعضا شورا به این جمع بندی رسیدند با توجه به حضور شهردار در جلسه و اعلام آمادگی برای ارائه گزارش مبسوط در ارتباط با زمین میدان فرمانیه، از این فرصت استفاده کرده و مستمع گزارش شهردار تهران باشند.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها