امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۹:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119846
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پزشکی قانونی اعلام کرد: 711 نفر در 5 ماه ابتدایی امسال برای سقط درمانی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پزشکی قانونی اعلام کرد: 711 نفر در 5 ماه ابتدایی امسال برای سقط درمانی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند.

این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که تعداد متقاضیان دریافت سقط درمانی (جسمانی) 764 نفر بوده است کاهش 6.9 درصدی را نشان می‌دهد.

طبق این گزارش در مرداد ماه امسال نیز تعداد متقاضیان صدور مجوز سقط درمانی (جسمانی) با کاهش 8.8 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل  به 125 نفر رسید که از این میان 64 مورد مجوز سقط صادر شده است.

شرایط ضروری برای صدور مجوز سقط درمانی به دو گروه تقسیم می‌شود شرایط مربوط به ناهنجاری‌های جنینی و شرایط مربوط به وجود یک بیماری جدی در مادر که در مورد مشکلات و ناهنجاری های جنینی، تشخیص قطعی ناهنجاری با آزمایش ژنتیک معتبر ویا سونوگرافی معتبر، ناهنجاری یا ناهنجاریها موجب حرج مادر شود، رضایت آگاهانه وکتبی مادر، سن بارداری کمتر از 19هفته براساس سونوگرافی سریال معتبر و اینکه حرج مادر توسط 3متخصص مربوطه تشخیص و به تایید پزشکی قانونی برسد است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها