امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۶:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119848
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در سال‌های اخیر رباتیک پر رونق شده است و ربات‌های انسان‌نما در حال ظهور هستند. شرکت

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در سال‌های اخیر رباتیک پر رونق شده است و ربات‌های انسان‌نما در حال ظهور هستند. شرکت فرانسوی Syntheligence با همکاری و مشارکت شرکت Mediavea متخصص رباتیک در فرانسه، رباتی انسان‌نما به نام v-John راه‌اندازی کرده‌اند که قادر به درک مجموع احساسات انسانی است.

این ربات دارای یک سرِ پلاستیکی است؛ کلمات زیادی می‌داند و توسط سنسورهای زیادی که دارد قادر به خندیدن، گریه کردن و حتی از خجالت سرخ شدن است.

این ربات در مقایسه با ربات‌های همتای خود متفاوت است و قادر است با انسان 70 درصد ارتباط برقرار کند و تسلط کامل در درک و ارتباط غیرکلامی مانند عکس‌العمل‌های احساساتی (خندیدن، گریه کردن) دارد.

«آلن گودی» مدیر شرکت Mediavea گفت: این ربات نسخه رباتیک و هوشمند ربات‌هاست.

به گفته مدیران دو شرکت، این ربات می‌تواند به خوبی در هتل‌ها، فروش بلیط و جوامع سلامت و بهداشتی مورد استفاده قرار گیرد؛ «جان» می‌تواند در مرکز توانبخشی به افراد مبتلا به آلزایمر یا افرادی که دچار ضربه مغزی شده‌اند، کمک کند.

سازندگان این ربات گفتند: نسخه دیگر این ربات با نام v-Mary به زودی راه اندازی می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها