امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۰۵:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119852
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان زندان‌ها، اصغر جهانگیر در دیدار با سفیر ایران در اتریش در خصوص برنامه‌های ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان زندان‌ها، اصغر جهانگیر در دیدار با سفیر ایران در اتریش در خصوص برنامه‌های اجرا شده در زندان‌های ایران با محوریت حقوق شهروندی و تکریم جایگاه انسانی مددجویان گفت: آنچه در نشست دو روزه وین در خصوص برنامه‌های ایران در حوزه پیشگیری از وقوع جرم در زندان‌ها و همچنین جلوگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار ارائه شد مورد استقبال گسترده شرکت کنندگان در این همایش قرار گرفت.

این مقام عالی قضایی امکان تحصیل در زندان‌های ایران از سوادآموزی تا عالی‌ترین مدارج دانشگاهی، حرفه‌آموزی و ارائه آموزش‌های متنوع در خصوص مهارت‌های شغلی و اجتماعی، برنامه‌های مختلف مشاوره و روان درمانی، ایجاد بسترهای مناسب برای ورزش همگانی و ورزش قهرمانی در کنار توجه کامل به سلامت جسمانی مددجویان را به عنوان نمونه‌ای از اقدامات اصلاحی در زندان‌های ایران عنوان کرد.

مشاور رئیس دستگاه قضا همچنین با اشاره به دیدار با معاون دبیر کل سازمان ملل گفت: معاون دبیر کل سازمان ملل در این دیدار ضمن تقدیر از اقدامات ارزنده کشورمان آمادگی خود را برای انتقال تجارب ایران به سایر کشورها اعلام و برای بازدید از زندان‌های جمهوری اسلامی ایران و مشاهده فعالیت‌های بشر دوستانه ابراز تمایل کرد.

حسن تاجیک، سفیر ایران در اتریش نیز ضمن قدردانی از دستگاه قضایی به خصوص حضرت آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه در خصوص سیاست‌های اتخاذ شده در مورد مسائل بشر دوستانه در زندان‌های ایران، ابراز امیدواری کرد که با توسعه و ارتقای تعاملات بین المللی در آینده شاهد ارائه تجربیات موثر و سازنده به سایر کشورها باشیم.

وی همچنین با تأکید بر نقش برجسته و موثر دستگاه قضایی به خصوص سازمان زندان‌ها که در تعاملات بین المللی خصوصاً در عرصه حقوق بشر فعالیت‌های چشمگیر داشته است، گفت: متأسفانه از اقدامات خوب و بشر دوستانه‌ای که در زندان‌های جمهوری اسلامی ایران انجام شده بسیاری از کشورها اطلاع ندارند که باید با استفاده از تمام ظرفیت‌ها به این مهم توجه شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار