امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۲:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119856
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش فارس، وحید رضایی مؤید متخصص دندانپزشکی ترمیمی و رئیس چهاردهمین کنگره سالیانه انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی ایران تصریح کرد: پوسیدگی ...

به گزارش فارس، وحید رضایی مؤید متخصص دندانپزشکی ترمیمی و رئیس چهاردهمین کنگره سالیانه انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی ایران تصریح کرد: پوسیدگی دندان‌ها می‌تواند از سنین حدود 1 تا 2 سالگی شروع شود و تا پایان عمر نیز هیچ فردی در هیچ سنی از پوسیدگی دندانی در امان نیست.

وی افزود: هرچه پوسیدگی دندانی در دوره دندانهای شیری بیشتر باشد این امر در دوره دندانهای دائمی نیز افزایش پیدا می‌کند پس توجه به بهداشت دهان و دندان و جلوگیری از پوسیدگی و درمان به موقع آن از همان ابتدا و در حدود سن دو سالگی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

مؤید خاطرنشان کرد: دندانهای شیری از 6 ماهگی تا 2 سالگی در می آیند و از 2 تا 6 سالگی کودک تنها دندان شیری دارد و سن 6 تا 12 سالگی دورۀ مختلط شیری-دائمی نامیده می‌شود که دندان شیری و دائمی توأمان در دهان کودک است و از حدود 12 سالگی به بعد هیچ دندان شیری در دهان وجود ندارد.

رئیس چهاردهمین کنگره دندانپزشکی ترمیمی، مراجعات 6 ماهه و سالانه به دندانپزشکی، استفاده منظم از مسواک و نخ دندان و کاهش مصرف مواد قندی و انواع شیرینی را از مهمترین موارد در پیشگیری از پوسیدگی دندانها برشمرد.

وی در توضیح وظیفه دندانپزشکی ترمیمی گفت: دندان های ما بر اثر شکستگی یا پوسیدگی‌ها نیازمند بازسازی هستند که رشته تخصصی دندانپزشکی ترمیمی مسئول بازسازی قسمت های از دست رفته در قسمت تاج دندان است.

مؤید خاطرنشان کرد: از اهداف رشته تخصصی دندانپزشکان ترمیمی افزایش آگاهی بیمار و انجام درمانهای پیشگیرانه به منظور به حداقل رساندن پوسیدگی های دندانی است که این امر سیاست اصلی انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی در حوزه اجتماعی است.

رییس چهاردهمین کنگره دندانپزشکی ترمیمی تأکید کرد: پوسیدگی دندانی تا حد زیادی قابل پیشگیری است چه با بهداشت فردی از طریق استفاده از مسواک و نخ دندان و چه با انجام فلورایدتراپی، فیشورسیلانت است.

وی با اشاره به برگزاری چهاردهمین کنگره سالیانه انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی ایران از 20 تا 22 آبان ماه سال جاری در هتل المپیک تهران گفت: تم اصلی کنگره امسال ترمیم های زیبا و ماندگار و توجه به پیشگیری از پوسیدگی دندانی است و در این کنگره دندانپزشکان ما با تازه های علم دندانپزشکی در این رشته تخصصی و همچنین مواد و تکنیک های جدید آشنا می شوند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها