امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۵:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119871
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشریه آمریکایی «گلوبال پست» در مقاله‌ای به کنفرانس بازسازی غزه پرداخت و آن را کنفرانسی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشریه آمریکایی «گلوبال پست» در مقاله‌ای به کنفرانس بازسازی غزه پرداخت و آن را کنفرانسی صوری و فریب معرفی کرد.

کنفرانس بازسازی غزه هفته گذشته با شرکت بیش از 50 سازمان و کشور در قاهره تشکیل شد و کشورهای شرکت کننده قول کمک 5.4 میلیاردی به غزه دادند (جزئیات بیشتر).

در این مقاله آمده است زمانی‌که اختصاص 5.4 میلیارد دلار از طرف کشورهای کمک‌کننده به غزه در کنفرانس بازسازی غزه اعلام شد همگان آن را موفقیتی بزرگ توصیف کردند اما این ارقام فریب است. کنفرانس غزه نیز مانند برخی کنفراس‌های دیگر نمایشی بود.

گلوبال پست سپس می‌افزاید بخش اعظمی از این اموال اگر به فلسطین هم برسد در اختیار غزه قرار نمی‌گیرد بلکه به کل فلسطین و کرانه باختری می‌‎رسد و این همان برنامه مالی عادی کمک به فلسطین است. به عبارت دیگر بخش بیشتر کمک‌های کنفرانس بازسازی غزه درواقع همان کمک‌های قبلی به فلسطین است که دوباره مبالغ آن اعلام شده است و به کل فلسطین اختصاص می‌یابد نه تنها نوار غزه.

این نشریه به عنوان مثال به آمریکا اشاره می‌کند و می‌گوید هنگامی‌که آمریکا در کنفرانس از کمک 414 میلیون دلاری خود خبر دارد درواقع فقط 75 میلیون دلار آن جدید و برای غزه است زیرا مابقی آن قبلا به فلسطین وعده داده شده بوده است. این روش معمول اینگونه کنفرانس‌هاست. به عنوان مثال فقط 2 درصد از کمک 5.3 میلیاردی به زلزله زدگان هایئتی به کمک برای آنها اختصاص یافت.

گلوبال پست سپس می‌افزاید: اما در نوار غزه یک مشکل ویژه این منطقه وجود دارد که تهدیدی دیگر برای بازسازی غزه صرف نظر از اموال اختصاص داده شده به آن است و آن مشکل این است که اسرائیل در کنفرانسی مشابه همین کنفرانس در پس از حمله 2009 به نوار غزه موافقت کرد که مصالح برای بازسازی در طی 2 سال وارد غزه شود و حالتی از رکود رخ داد. علاوه بر این جنگ اخیر 65 هزار فلسطینی را در آستانه فصل سرما بدون خانه و پناهگاه گذاشته است و 4 میلیون تن آوار در مساحتی کمتر از 360 کیلومتر مربع وجود دارد و همه اینها بر ضرورت بازسازی هر چه زودتر غزه تاکید دارد.

نشریه مذکور سپس ادامه می‌دهد که هیچ کس دوست ندارد در کنفرانس غزه اظهار شکست کند، هیچ کس دوست ندارد پس از انتشار تصاویر مربوط به کودکان فلسطتی متهم به بی احساس بودن شود اما آمریکا و مصر از استفاده‌کننده‌های بزرگ این کنفرانس بودند. امریکا توانست خودش را طوری نشان دهد که دلسوز بازسازی غزه است و از سوی دیگر «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر نیز توانست طوری نقش ایفا کند که برای خودش اعتبار منطقه‌ای و جهانی جلب کند.

از طرف دیگر روزنامه مصری الاهرام در مطلبی اعلام کرد که اسرائیل، ۶۵ درصد پول بازسازی غزه را تصاحب می‌کند (جزئیات بیشتر). «مکرم محمد احمد» رئیس سابق اتحادیه روزنامه‌نگاران مصر در مقاله‌ای در این روزنامه، رژیم صهیونیستی را به عنوان سودبرنده اصلی این جریان معرفی کرد. وی در این مقاله با عنوان «اسرائیل از بازسازی غزه سود می‌‎برد» نوشت: اگر پیش‌بینی‌های برخی منابع اسرائیلی صحیح باشد این رژیم بر 65 درصد از 5.4 میلیارد دلار اختصاص داده شده برای بازسازی غزه دست خواهد یافت.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها