امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119882
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، شماری از اعضا مجلس سنای افغانستان امروز در نشست عمومی خود گفتند که به دلیل فساد در ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، شماری از اعضا مجلس سنای افغانستان امروز در نشست عمومی خود گفتند که به دلیل فساد در نهادهای قضایی این کشور، پرونده‎های متهمان پرونده اختلاس کابل‎بانک، آنگونه که شایسته است مورد توجه و پیگیری لازم قرار نمی‌گیرد.

«زلمی زابلی» عضو مجلس سنای افغانستان گفت: از زمان اعلام حکم رئیس جمهور مبنی بر دستگیری 21 نفر از متهمان پرونده کابل‎بانک به دلیل دست داشتن دادستانی کل به فساد، تاکنون 14 نفر از متهمان اصلی آن موفق به فرار از افغانستان شدند.

«بلقیس روشن» عضو دیگر مجلس سنا گفت: کسانی که در دولت «حامد کرزی» رئیس جمهور پیشین افغانستان از پشتیبانی قوی برخوردار بودند از پرونده کابل‎بانک اعلام برائت کردند.

وی افزود: به جای اینکه «حسن فهم»، «محمود کرزی» و شمار دیگری از متهمان اصلی پرونده کابل‎بانک در مدت اخیر دستگیر شوند، برخی افراد حاشیه‌ای محور پرونده قرار گرفتند و برخی سعی در عدم اجرای حکم رئیس جمهوری دارند.

اعضای مجلس سنا افغانستان گفتند اگر در نهادهای قضایی صلاحیت لازم برای بررسی این پرونده بوجود نیاید، پرونده اختلاس کابل‎بانک در حد یک شعار و فرمان باقی خواهد ماند.

در همین حال، دادستانی کل افغانستان گفته است که تاکنون 7 نفر از متهمان اصلی پرونده کابل بانک دستگیر شدند و دستگیری برخی متهمان از صلاحیت دادستانی بیرون است.

کابل بانک در مهرماه سال 1389 در آستانه ورشکستی قرار گرفت و بانک مرکزی با اعلام اینکه صدها میلیون دلار به شکل غیرقانونی از این بانک خارج شده آن را تحت حمایت گرفت و نامش را به کابل بانک نو تغییر داد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها