امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۹:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119890
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک مقام ارشد چینی روز یکشنبه همکاری این کشور و آمریکا در زمینه امنیت سایبری را با توجه ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک مقام ارشد چینی روز یکشنبه همکاری این کشور و آمریکا در زمینه امنیت سایبری را با توجه اقدامات واشنگتن علیه پکن، «بسیار دشوار» دانست.
«یانگ جیه‌چی» مشاور ارشد دولت چین که در واشنگتن میهمان جان کری وزیر خارجه آمریکا است، درباره همکاری در زمینه امنیت سایبری گفت: «از سرگیری همکاری بین چین و آمریکا در زمینه امنیت سایبری با توجه به رویه‌های غلط واشنگتن، سخت خواهد بود».
به گزارش خبرگزاری رویترز جیه‌چی، وزیر خارجه سابق چین روز یکشنبه به وزیر خارجه آمریکا تصریح کرد: «به منظور اقدام مثبت دو کشور در زمینه امنیت سایبری و همکاری در این زمینه باید شرایط لازم در این باره فراهم شود؛ با توجه به رویه‌های غلط آمریکا، اکنون و تحت شرایط جاری ازسرگیری مذاکره و همکاری در قبال امنیت سایبری، "سخت" است».
اظهارات این مقام چینی پاسخی به اتهامات مقامات آمریکایی به پکن در حوزه جاسوسی فضای اینترنتی و سایبری مطرح شد؛ مقامات واشنگتن بارها با «تهدید» خواندن چین در فعالیت‌های سایبر، پکن را به انجام اقداماتی غیردوستانه و خصمانه متهم کرده‌اند.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها