امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۶:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119894
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک کارشناس ارشد روابط بین‌الملل در دانشگاه مطرح آمریکایی، بر نیاز واشنگتن به توافق جامع

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک کارشناس ارشد روابط بین‌الملل در دانشگاه مطرح آمریکایی، بر نیاز واشنگتن به توافق جامع هسته‌ای با تهران تاکید کرد.

«جفری ساکس» استاد روابط بین‌الملل در دانشگاه کلمبیا روز گذشته (شنبه) در گفتگو با شبکه بلومبرگ ضمن رد هرگونه تشابه ایران و داعش از منظر «تهدید بودن» آنها برای آمریکا گفت: «اینکه تهدید داعش با تهدید ایران بسیار متفاوت است؛ اعضای داعش گروه‌های تروریستی هستند اما ایران کشوری مهمی است که ما هم اکنون در حال مذاکرات هسته‌ای با آن هستیم که به نظر من باید هم این گفتگوها را داشته باشیم».

این استاد ارشد آمریکایی با اشاره به ناامنی و حضور تروریست‌ها در کشورهایی از قبیل عراق، سوریه، لیبی، تونس و دیگر مناطق خارومیانه و شمال آفریقا تاکید کرد: «با توجه به اوضاع و تحولات کنونی ما به ایران نگاه کنیم و آنرا تهدید شماره یک خود بدانیم؟! نه من این چنین فکر نمی‌کنم و اینطور نیست».

ساکس همچنین با اشاره به اعتراضات و مخالفت‌های سیاستمداران مختلف در آمریکا و نیز رسانه‌های این کشور درباره مذاکرات هسته‌ای ایران هم تصریح کرد: «من فکر می‌کنم که این اشتباه است که این تصویر را به مردم آمریکا ارئه دهیم که ما نمی‌توانیم با ایران به توافق (هسته‌ای) برسیم؛ این اشتباه است چرا که ما قطعا به توافق با ایران نیاز داریم».

تازه‌ترین دور از مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 روز پنج‌شنبه در حالی بدون اعلام نتیجه به پایان رسید که طرفین برای توافق تنها تا روز سوم آذر زمان دارند. اظهارات طرف‌ها مبنی بر پابرجا بودن اختلافات اصلی‌، گمانه‌زنی‌ها در مورد احتمال تمدید مهلت مذاکرات را تقویت کرده است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار