امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119898
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، کوی «جوبر» در شرق دمشق بعد از ظهر امروز یک‌شنبه شاهد حمله تعدادی از گروه‌های مسلح ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، کوی «جوبر» در شرق دمشق بعد از ظهر امروز یک‌شنبه شاهد حمله تعدادی از گروه‌های مسلح تروریستی با هدف نفوذ مجدد به این منطقه بود که درگیری‌های شدید یگان‌های ارتش سوریه با این گروه‌ها را درپی داشت.

پاتک گروه‌های مسلح به جوبر درحالی صورت می‌گیرد که یگان‌های ارتش سوریه در ادامه عملیات خود در این منطقه موفق شدند، بر محورهای اصلی این کوی در 2 منطقه زملکا و المتحلق جنوبی در شمال جوبر تسلط پیدا کنند.

 

منابع میدانی سوری در این خصوص از حملات سنگین و شدید توپخانه‌ای و نیروی هوایی به ویژه در مناطق همجوار زملکا سخن می‌گویند که طی آن گروه‌های مسلح تلاش دارند، زملکا را از ارتش سوریه باز پس گیرند.

سیطره ارتش سوریه بر پل زملکا و المتحلق جنوبی به معنای تکمیل کمربند امنیتی پیرامون جوبر است که به واسطه یگان‌های نخبه ارتش سوریه به اجرا گذاشته شد و هدف آن قطع راه اصلی امداد و کمک‌رسانی گروه‌های مسلح از غوطه شرقی به جوبر از طریق پل زملکا است تا به این ترتیب تنها دو گزینه مرگ یا تسلیم در برابر گروه‌های مسلح این منطقه مطرح باشد.

 

آزادسازی جوبر در دمشق راه را برای آزادسازی شهر دوما در ریف دمشق هموار خواهد کرد که یگان‌های ارتش سوریه براساس جدیدترین گزارش‌های میدانی رسیده، تنها 2 کیلومتر با این شهر فاصله دارند، تا آزادسازی این مناطق فروپاشی بسیاری از گروه‌های مسلح تروریستی در غوطه شرقی را به دنبال داشته باشد.

یک منبع میدانی سوری در خصوص عملیات‌های ارتش سوریه در جوبر و دلیل به درازا کشیدن این عملیات توضیح داد که وجود انبارهای بزرگ و متعدد تجهیزات و تسلیحات نظامی، در کنار مراکز فرماندهی ارتش سوریه موجب می‌شود تا نیروهای ارتش سوریه در هر نقطه از کوی با شیوه و تاکتیک نظامی و حتی سلاح‌های خاصی تعامل کنند که گروه‌های مسلح را به شدت غافلگیر کرده است.

 

از سوی دیگر این منابع از انفجار یک دستگاه خودرو بمبگذاری شده اطراف شهر «دوما» در ریف دمشق و در نزدیکی اردوگاه آوارگان فلسطینی «الوافدین» خبر دادند، بدون اینکه هنوز عامل این انفجار تاکنون مشخص شده باشد.

به موازات این انفجار چندین انفجار دیگر به واسطه خودروهای بمبگذاری شده نیز در بازارهای غوطه شرقی دمشق از جمله دوما رخ داد که یکی از کانون‌های مهم تمرکز و فعالیت گروه‌های تروریستی در ریف دمشق به شمار می‌آید.
محمد ابو هلال، سرکرده گروه تروریستی «ابابیل حوران»


از جنوب دمشق نیز گزارش شده است که افراد مسلح ناشناس اقدام به ترور «محمد ابو هلال»، ستوان یکم فراری ارتش سوریه و سرکرده گروه تروریستی «ابابیل حوران» کردند که از جمله سرکردگان بزرگ و بارز گروه تروریستی «جیش الامه» به شمار می‌آمد.

در این عملیات تروریستی «صبحی طه»، فرزند سرکرده گروه تروریستی «جیش الامه» و همراه ابو هلال نیز به هلاکت رسید و انگشت اتهام هم اکنون به سمت «جیش الاسلام» به سرکردگی «زهران علوش» نشانه رفته است.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها