امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119900
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی تبادل آتش بین جدایی طلبان اوکراینی و روس‌گراها طی روز گذشته و امروز (یکشنبه) در شهر

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی تبادل آتش بین جدایی طلبان اوکراینی و روس‌گراها طی روز گذشته و امروز (یکشنبه) در شهر دونتسک اوکراین 4 غیر نظامی کشته و 9 نفر مجروح شدند.
خبرگزاری رویترز با انتشار این خبر نوشت: روس‌گراها و نیروهای دولتی به نبرد در اطراف شهر دونتسک با وجود آتش بس توافق 5 سپتامبر ادامه دادند.
«آندره لیسنکو» سخنگوی ارتش اوکراین در نشست خبری هفتگی خود از مجروح شدن 13 نظامی این کشور در 24 ساعت گذشته در نبردهای شرق اوکراین خبر داد. وی هیچ آماری از تلفات روس‌گراها ارائه نداد.
رویترز در ادامه گزارش خود از اوضاع میدانی شرق اوکراین نوشت: صدای گلوله و راکت در سرتاسر شنبه شب در مرکز شهر دونتسک به گوش می‌رسید. همزمان این درگیری تا چند کیلومتر دورتر نیز گسترش یافت.
کی‌یف و غرب، روسیه را به آتش افروزی در شرق اوکراین متهم می‌کنند و به همین دلیل تحریم‌هایی را علیه مسکو اعمال کرده‌اند. مسکو این اتهامات را رد کرده و اقداماتی را در پاسخ به این تحریم‌ها در دستور کار قرار داده است. بحران در اوکراین پس از آن آغاز شد که معترضان مورد حمایت غرب با نادیده گرفتن توافق امضا شده با حضور نمایندگان اتحادیه اروپا، دولت قانونی «ویکتور یانوکوویچ» را ساقط کردند.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها