امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۵:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119911
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک گام دیگر در تدوین تاریخ فرهنگی انقلاب اسلامی. نهضت سوادآموزی، این مولود انقلاب اسلامی و اندیشه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک گام دیگر در تدوین تاریخ فرهنگی انقلاب اسلامی. نهضت سوادآموزی، این مولود انقلاب اسلامی و اندیشه مدیریتی حضرت امام خمینی(ره)، با هدف برقراری عدالت آموزشی در جامعه ایرانی پس از انقلاب، برپا شد.

از سال 1358 به این‌سو، هزاران نفر از طیف‌های مختلف مردم، به دل روستاها و مناطق محروم رفتند تا «عفریت بی‌سوادی» را بر زمین زنند؛ از سال 1358 به این‌سو، هزاران نفر از طیف‌های مختلف مردم، به دل روستاها و مناطق محروم رفتند تا «عفریت بی‌سوادی» را بر زمین زنند.

امروز، آموزشیاران و سایر عوامل سهیم در مدیریت نهضت سوادآموزی، اندوخته گران‌سنگی از تجربیات و ابتکارات علمی، فرهنگی و اجتماعی دارند و این اندوخته، بخشی از تاریخ فرهنگی انقلاب اسلامی را شکل می‌دهد.

دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان‌شرقی، «تدوین تاریخ شفاهی نهضت سوادآموزی استان» را با رونمایی از پوستر این طرح کلید می‌زند و این آیین، روز دوشنبه 28مهرماه 1393 از ساعت16 در محل دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان‌شرقی برگزار می‌شود.

در آیین رونمایی از پوستر طرح تدوین پوستر طرح تدوین تاریخ شفاهی نهضت سوادآموزی آذربایجان شرقی، جمعی از پیشکسوت‌های نهضت، فعالان فرهنگی و اصحاب رسانه و خبرنگاران حضور خواهند داشت.

دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان‌شرقی، پیش از این اقدام به تدوین تاریخ شفاهی مربیان پرورشی دهه شصت استان کرده است.

همچنین، ده‌ها نفر از رزمندگان جبهه فرهنگی انقلاب، به بازگویی خاطرات و تجربیات خود از سال‌های دهه 50 و 60 کرده‌اند که به‌زودی، بخشی از این خاطرات در قالب کتاب و مجموعه خاطرات منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/س

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار