امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119916
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، زینب قربانی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تشکر از دبیرکل و مجموعه معاونین نهاد

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، زینب قربانی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تشکر از دبیرکل و مجموعه معاونین نهاد بابت اعتماد و انتصاب او به عنوان اولین مدیر زن در این استان اظهار داشت: بدون شک اولین عامل موفقیت یک مدیر قانون‌مند بودن اوست و طبیعی است که اگر بنده در راس مجموعه ام قانون را رعایت نکنم کل مجموعه نیز از مدیر خود پیروی می کند.

* قانونگرایی و اخلاق مداری مهمترین شاخص های موفقیت اداره کل استان

وی اضافه کرد: قانونگرایی، اخلاق مداری و ضابطه مندی مهمترین شاخص های موفقیت اداره کل استان و روسای ادارات شهرستانها و کتابداران خواهد بود. زمانی که بتوانیم این روحیه را در کتابداران خود ایجاد کنیم هیچگاه ارباب رجوع دست خالی از کتابخانه بیرون نمی رود و جایگاه کتابداران به عنوان مشاوران امین جامعه فرهنگی کشورمان بیش از پیش ارتقاء خواهد یافت.

قربانی با اشاره به سابقه کتابداری خود خاطرنشان کرد: بیشترین زحمت در کتابخانه ها بر عهده کتابداران است. در صورتی که کتابداران با احساس وظیفه کار نکنند، مدیر به هیچ عنوان موفق نخواهد بود. بنابراین عقیده دارم زحمات کتابداران باید دیده شود.

* کتابداری؛ شغلی مقدس در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران

وی افزود: کتابداری در نظام مقدس جمهوری اسلامی شغلی مقدس است و این تقدس انگیزه تلاش و کوشش در کتابداران ایجاد می کند. افزایش انگیزه در کتابداران منجر به عملکرد بهتر آنها و در نتیجه افزایش تعداد اعضای کتابخانه ها و افزایش شاخص های مورد نظر نهاد در نهضت مطالعه مفید خواهد شد و جایگاه نهاد را به عنوان یک نهاد مقدس فرهنگی در کشور ارتقاء می دهد.

* تلاش برای شناخته شدن جایگاه کتابداران و اهمیت کتابخانه های عمومی

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: امروز احساس می کنم کتابداران استان ما به خودباوری رسیده اند و دیگر دستگاه ها و مردم احترام ویژه ای برای کتابداران قائل هستند. تلاش ما این بوده که جایگاه کتابداران و همچنین اهمیت کتابخانه های عمومی شناخته شود و سعی کرده ایم جایگاه آنها را در سطح مدیریت کلان استان یعنی استانداری و فرمانداری ها با توجه به رسالت کتابداران ببینیم.

قربانی همچنین یادآور شد: استان کهگیلویه و بویر احمد از نظر مالی ضعیف و جزو استانهای محروم کشور محسوب می شود، بنابراین لازمه افزایش توان مدیریتی و اجرایی در اداره کل استان ایجاد ارتباط و تعامل ویژه با دیگر دستگاه های استان است.

* اهتمام در برگزاری جلسات انجمن کتابخانه های عمومی

قربانی با تاکید بر اهمیت توجه به انجمن های کتابخانه های عمومی گفت: به خاطر دارم در گذشته که کارشناس انجمن ها بودم، اداره کل استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه برگزاری جلسات انجمن کتابخانه های عمومی رتبه اول را در بین ادارات کل استان ها داشت. بنابراین با اطمینان خاطر می گویم استان ما ظرفیت بسیار بالایی در برگزاری جلسات انجمن و بهره گیری موثر از این جلسات دارد و تعامل بالای اداره کل با استانداری و مجموعه فرمانداران استان که اکنون وجود دارد را حفظ کرده و گسترش خواهیم داد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه در تمامی جلساتی که تا کنون برگزار کرده ایم طرح های کاربردی و موثر ارائه و تصویب شده است. این اتفاق با حضور مدیرکل استان در تک تک جلسات انجمن ها چه در بخش و چه در شهرستان ها میسر می شود. چراکه به این ترتیب فرمانداران، شهرداران و دیگر مدیران مرتبط خود را در کمک به انجمن موظف تر می بینند.

* تعامل کامل با نمایندگان مجلس شورای اسلامی

قربانی در ادامه با اشاره به لزوم تعامل با نمایندگان مجلس و دستگاه های مرتبط در استان متذکر شد: یکی از استان هایی که ارتباط کامل با نمایندگان محترم مجلس دارد استان کهگیلویه و بویراحمد است. خوشبختانه برای نخستین بار در استان جلسه شورای اداری با محوریت موضوع کتابخانه های عمومی برگزار کردیم. همچنین جلسه نیم درصد شهرداری‌ها برای نخستین بار با حضور تمامی شهرداران استان و به ریاست استاندار برگزار و طی آن شهرداران استان ترغیب شدند که نیم درصد درآمد شهرداری ها را به نهاد بپردازند و در اجرای قانون پیشقدم شوند.

* پیاده کردن الگوی ارتباط مستقیم کتابداران با دبیرکل در اداره‌ کل استان

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان صحبت های خود گفت: برقراری یک مسیر ارتباطی مستقیم از سوی دبیرکل با کتابداران باعت شده امروز کتابداران خود را با بدنه مدیریت نهاد و دبیرکل بیگانه نمی بینند و می توانند مشکلات خود را به راحتی بیان کرده و به مدیران منتقل کنند. ما نیز از همین الگو در اداره کل استان کهگیلویه و بویراحمد پیروی کرده ایم و کتابداران می توانند از طریق ایمیل مسائل خود را با مدیریت استان در میان بگذارند. درب دفتر کار بنده به روی تمامی کتابداران و همه مردم عزیز استان باز  است و درخواست می کنم از کتابداران استان که احساس کنند با یک کتابدار مانند خودشان مواجه اند و نه یک مدیرکل.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها