امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۷:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119922
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 66
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، هوشنگ مرادی‌کرمانی پیش از ظهر امروز در جمع  قصه‌گویان و کودکان کرمانی شرکت‌کننده در مرحله ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، هوشنگ مرادی‌کرمانی پیش از ظهر امروز در جمع  قصه‌گویان و کودکان کرمانی شرکت‌کننده در مرحله استانی هفدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در کرمان با بیان اینکه موفقیت خود در نویسندگی را مدیون قصه‌های دوران کودکی‌ام می‌دانم، گفت: قصه همچون ابری است که انسان را به حرکت درمی‌آورد و او را در آسمان‌ها به پرواز درمی‌آورد.

وی با بیان اینکه زبان و فرهنگ ایرانی بسیار اصیل و غنی است، ادامه داد: زبان ملی و مادری هر کشور مانند مرزهای آن سرزمین مهم و ارزشمند است و باید برای حفظ آن در میان نسل جوان جامعه تلاش کرد.

نویسنده مطرح کودک و نوجوان گویش‌ و لهجه‌های محلی را از شاهکارهای زبان فارسی برشمرد و عنوان کرد: استفاده از گویش و واژه‌های محلی در قصه‌ها می‌تواند به حفظ و احیای آن کمک کند.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه ادبیات تصریح کرد: ادبیات، هنری جوششی و کوششی است که نباید محدود به‌ زمان یا مکانی خاص باشد.

مرادی‌کرمانی یادآور شد: عوام‌ فهم بودن یک اثر از دیگر ویژگی‌های ماندگاری آثار ادبی است و زمانی یک نویسنده بتواند فکر و ایده خود را به شیوه‌ای جذاب و شیرین به مخاطبش ارائه دهد و دیگران برای داشتن آن هزینه کنند به‌ طور قطع در کارش موفق عمل کرده است.

وی توجه به نیاز مخاطب در خلق اثر را مهم خواند و اظهار کرد: در گذشته آثار ادبی تنها در قالب کتاب به مخاطب ارائه می‌شد اما امروزه نیاز مخاطبان ایجاب می‌کند که بسیاری از آثار ادبی در قالب فیلم، پویانمایی و ... به آن‌ها عرضه شود.

نویسنده‌ قصه‌های مجید افزود: بسیاری من را به عنوان نویسنده کودک و نوجوان می‌شناسند در حالی که بیشتر آثار و داستان‌هایم خانوادگی است و مخاطب خاصی ندارد.

مرادی‌کرمانی با بیان اینکه هر اثر هنری مانند آب می‌ماند و در هر ظرفی ریخته شود به همان شکل درمی‌آید، گفت: خالق اثر باید بداند کدام اثر را در چه قالبی بریزد تا برای مخاطب مناسب، جذاب و تاثیرگذار باشد.

گفتنی است، هوشنگ مرادی‌کرمانی قصه‌ای را برای حاضران در جشنواره قصه‌گویی کرمان روایت کرد.

مرحله‌ استانی هفدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی از 26 مهر ماه در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمان آغاز به‌ کار کرد و تا 28 مهر ادامه دارد.

انتهای پیام/80019/م40/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها