امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۵:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119930
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 119
«مهدی بحر‌العلوم» حافظ کل قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان خاطره‌ای از استاد مولایی گفت: ...

«مهدی بحر‌العلوم» حافظ کل قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان خاطره‌ای از استاد مولایی گفت: سال 1370 من سه یا چهار جزء قرآن کریم را حفظ بودم و از آنجایی که در آن زمان جلسات حفظ رونق چندانی نداشت و استاد مولایی به حفظ و مفاهیم قرآن اهمیت می‌داد، به همراه دوستم آقای اسد‌الله هاشمی که اکنون حافظ کل قرآن است به جلسه استاد مولایی در خیابان بهار تهران رفتیم.

دریافت هدیه از استاد در اولین دیدار

وی با اشاره به برخورد خوب استاد با قرآن‌آموزان گفت: در اولین حضورم در جلسه مرحوم استاد مولایی با استقبال و تشویق ایشان روبرو شدم و پس از تلاوت، استاد به من یک جلد کتاب زندگی‌نامه امام محمد‌‌باقر(ع) هدیه داد.

بحرالعلوم از همراهی استاد در سفر به سوریه خبر داد و گفت: سال 1375 من به همراه یک هیأت قرآنی و به منظور شرکت در مسابقات و تلاوت در محافل، به کشور سوریه سفر کردیم. در این سفر استاد مولایی به همراه آقای ستوده‌نیا داور بودند و من هم به عنوان شرکت‌کننده حاضر بودم.

صراحت لهجه و تواضع از ویژگی‌های استاد مولایی بود

وی درباره خصوصیات اخلاقی مرحوم مولایی گفت: صراحت لهجه از خصوصیات استاد مولایی بود، البته ایشان در کنار صراحت لهجه قلب مهربانی داشتند و در برابر شاگردان با تواضع رفتار می‌کردند.

کمک استاد به فعالیت‌های قرآنی و دستگیری از محرومان

بحرالعلوم مرحوم مولایی را فردی خیر دانست و گفت: استاد مولایی فردی خیر بود و همواره از فعالیت‌های قرآنی حمایت می‌کرد. سال 1380 مدیر جامعةالقرآن تهران بودم و مشکلات مالی من را بر آن داشت تا تماسی با استاد بگیرم. استاد مولایی من را به حضور در صندوق اندوخته نیکان دعوت کرد و پس از قرائت گزارشی از فعالیت مؤسسه برای حاضران، کمک خوبی به مؤسسه ما شد. استاد مولایی به جز حمایت از فعالیت‌های قرآنی از محرومان و مستمندان هم دستگیری می‌کرد و به واقع انسان خیری بود.

وی در پایان اعمال استاد مولایی را باقیات‌الصالحات برای ایشان دانست و گفت: استاد مولایی در طول حیات پربرکتش شاگردان زیادی تربیت کرد و خدمات ارزنده‌ای به جامعه داشت که همه این اعمال برای استاد باقیات‌الصالحات خواهد بود.

انتهای پیام/م.خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها