امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۰:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119941
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم نقد و بررسی و رونمایی از کتاب «جستارهایی در باب هنر 2» عصر امروز با حضور ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم نقد و بررسی و رونمایی از کتاب «جستارهایی در باب هنر 2» عصر امروز با حضور اساتید دانشگاه و دانشجویان در تالار شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار شد.
میرعلیرضا دریابیگی در این مراسم در خصوص کتاب «جستارهایی در باب هنر 2» گفت: این کتاب، دومین مجموعه از جستاره‌هایی است که توسط دانشجویان نگارنده در واحد کارگاه روش تحقیق در مقطع کارشناسی ارشد رشته پژوهش هنر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی - دانشکده هنر و معماری پژوهش شده و به رشته تحریر درآمده است.
وی ادامه داد: این مجموعه می‌تواند برای دانشجویان رشته‌های هنری و هنرپویان علاقمند کارآمدی داشته باشد. ضمن اینکه هر دانشجویی با توجه به رشته و گرایش مقطع کارشناسی خود و بر اساس آموزه‌های کلاسی، به تهیه و تدوین جستاره‌های این کتاب با راهنمایی نگارنده پرداخته است که در مجموع 17 پایان‌نامه در 10 هفته کلاسی نیمسال دوم تحصیلی 93-1932 به نتیجه رسیده است.
در ادامه این مراسم، مهدی کهیور معاون فرهنگی هنری ارشاد شهر تهران اظهار داشت: در کشورهای دنیا و نظام بین‌المللی ارزش‌گذاری پیشرفت هر جامعه را بر اساس میزان و پژوهش‌های کاربردی و راهبردی بررسی می‌کنند که پژوهش در حوزه کاربردی در ایران مقداری ضعف دارد.

وی ادامه داد: ما پیشنهاد خوبی می‌دهیم اما راهکارهای اجرای برنامه‌های پژوهشی نداریم که امیدواریم در این راستا به قوت برسیم.

سجاد باغبان سرپرست معاونت پژوهشی و آموزشی خانه هنرمندان ایران در ادامه بیان داشت: اهمیت کار در گردآوری در نظام دانشگاهی بالاست اما متاسفانه پژوهش‌ها در روز آخر ترم‌های سال تحصیلی تحویل داده می‌شود که استاد نمی‌تواند روی آن کار نظر خوب یا بد را ارائه دهد.

وی در نقد کتاب «جستارهایی در باب هنر 2 » اظهار داشت: این کتاب می‌توانست، در قالب یک کتاب پژوهشی طبقه‌بندی شده منتشر شود که متأسفانه این طور نبوده. از سوی دیگر با یک ویراستاری خوب این مقالات می‌توانست به همایش و سمینارهای علمی ارتقاء یابد چرا که مطالب خوبی در آن پژوهش و جمع‌آوری شده است.

باغبان در رابطه با پایان‌نامه‌های دانشگاهی گفت:‌ اینکه جمعی از پایان‌نامه‌ها بازخوانی شود، سبب زنده شدن آن پژوهش در نظام دانشگاهی خواهد بود ضمن اینکه دانشجو با اعتماد به محتوای علمی آن را ارائه‌ می‌‌دهد.

محمدرضا شریف‌زاده استاد راهنمای این کتاب ضمن تایید انتقاد باغبان، گفت: یکی از دغدغه‌های بنده است که بتوانیم کتاب‌های دانشجویی را به صورت طبقه‌بندی موضوعی تدوین کنیم تا اینکه با این تقسیم‌بندی هنرهای مختلف، مجموعه‌ مقالات کاربردی به دست دانشجویان و هنرمندان برسد.
در ادامه این مراسم، از هما خدادادی، شیرین خادمی، سمانه پیریایی، نهال امان‌الله، فاطمه حسینی، مریم سلماسی و جمعی دیگر از دانشجویان که در گردآوری این اثر مشارکت داشتند، تقدیر شد. ضمن اینکه در این همایش، دانشجویان به ارائه مقالات خود پرداختند.

این مراسم با مشارکت سازمان بسیج اساتید هنر و معماری و کانون بسیج هنرمندان دانشگاهی سپاه حضرت رسول(ص) و خانه هنرمندان برگزار شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار