امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119950
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
بهمن پورمند، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره اولویت‌های کاریش در این

بهمن پورمند، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره اولویت‌های کاریش در این اتحادیه، بیان داشت: معتقدم باید استراتژیک اتحادیه چاپخانه‌داران تهران تغییر کند چراکه بیشتر مشکلات صنعت چاپ در مدیریت صنف چاپ است.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون مشکلاتی که برای چاپخانه‌های کشور به وجود آمده است، بیشتر به خاطر سنتی‌ بودن چاپخانه‌ها است، یعنی ماشین‌های چاپ فرسوده هستند به همین منظور چاپخانه‌ها نمی‌توانند با تکنولوژی روز هماهنگ باشند در نتیجه مشکلاتی برای آنها پیش می‌آید که بیشتر آنها مشکلات مدیریتی است که باید رفع شود.

پورمند ادامه داد: معتقدم صنعت چاپ کشور با دوچرخه در حال حرکت است و  تکنولوژی با ماشین آخرین مدل، در صورتی که صنعت چاپ در سایر کشورها بسیار به‌روز بوده و با تکنولوژی در حال حرکت و پیشرفت هستند که این فاصله بسیار زیادی را بین صنعت چاپ کشور با سایر کشورها به وجود می‌آورد. به گونه‌ای که این تنگناها باعث می‌شود که یا چاپخانه تعطیل شوند یا کاربری آنها تغییر می‌کند.

وی افزود: اگر در صنعت چاپ کشور، با دانش و فناوری روز حرکت نکنیم، نمی‌توانیم از تکنولوژی خوب دنیا استفاده کرده و امتیاز خوبی به دست آوریم چراکه همیشه دانش، مکمل تجربه است در صورتی که تجربه، باید مکمل دانش شود و این مهم نیز با تغییرات و بازنگری اساسی صورت می‌گیرد.

رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران با بیان اینکه اگر بتوانیم در استراتژیک این اتحادیه تغییراتی را ایجاد کنیم به موفقیت‌هایی دست خواهیم یافت، گفت: بسیاری از مشکلات اهالی صنعت چاپ و چاپخانه‌ها، مالی است. یعنی اگر بتوانیم از کمک دولت، بانک توسعه ملی و وزارت صنعت، معدن و تجارت وام‌های دراز مدت و کم بهره بگیریم، به نفع پیشرفت صنعت چاپ کشور خواهد بود.

وی در پاسخ به این پرسش که در دوره آقای علمشاهی قرار شد از سوی بانک توسعه ملی وام‌های کم‌بهره به چاپخانه‌داران ارائه شود اما این مهم محقق نشد، شما چگونه مدعی پیگیری و ارائه این وام هستید، بیان کرد: ما درصدد گفت وگو و مذاکره با وزارت صنعت هستیم چراکه متأسفانه صنعت چاپ متولی مشخصی ندارد و وزارتخانه‌های ارشاد اسلامی و صنعت، معدن و تجارت هم جواب درستی برای این موضوع ارائه نکرده‌اند.

پورمند عنوان کرد: در سمینارها و جشن‌ها وعده‌ها و صحبت‌های بسیاری می‌شود، امیدواریم به این سخنان جامع عمل پوشانده شود.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها