امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۱۹:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119951
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رمان «دفترچه خاطرات یک کلاغ» نوشته «مژگان شیخی» دربردارنده دوازده بخش با عنوان ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رمان «دفترچه خاطرات یک کلاغ» نوشته «مژگان شیخی» دربردارنده دوازده بخش با عنوان «قبل از تولد»، «اولین قارقار»، «اولین پرواز»، «مهمانی»، «سربه‌سر گذاشتن»، «حمام کردن»، «کلاغ بی‌دُم»، «سفر به بیابان»، «زاغ گل»، «بلند کردن گوسفند»، «مسابقه بزرگ» و «شکارچی پیر» است.

مضمون این کتاب به کلاغی به نام «قارا» مربوط می‌شود که با یک شکارچی زندگی می‌کند و از او می‌خواهد که وقایع زندگیش را در کتابی مکتوب کند.

رمان «دفترچه خاطرات یک کلاغ»، اینگونه آغاز می‌شود: قارا یک کلاغ است. کلاغی که مدتی است با یک شکارچی پیر زندگی می‌کند. اینکه چرا قارا با یک شکارچی زندگی می‌کند، ماجرایش مفصل است. این شکارچی پیر اسمش داراب‌خان است که دیگر شکار نمی‌کند. اینکه چرا شکار نمی‌کند، آن هم داستان جالبی دارد. این روزها می‌نشیند و خاطراتش را می‌نویسد. یک روز قارا به شکارچی پیر گفت: «من هم می‌خواهم خاطراتم را بنویسی.»

 

 

او با تعجب پرسید: «چی؟ خاطراتت را بنویسم؟ ولی تو یک کلاغی!»

قارا گفت: «:خُب باشم، مگر چه اشکالی دارد؟ خاطره، خاطره است. آدم و کلاغ ندارد. هر کداممان خاطرات خودمان را داریم.»

داراب‌خان به فکر فرو رفت و قارا ادامه داد: «هر شب بعد از این که خاطراتت را نوشتی، آن وقت من تعریف می‌کنم و خاطرات مرا هم بنویس.» داراب‌خان قبول نمی‌کرد. قارا شروع کرد به قارقار و اصرار. بالاخره او قبول کرد و گفت: «باشه، باشه. تو را خدا دیگر اینقدر قارقار نکن. خاطرات تو را هم می‌نویسم.»

و این طور شد که در یک شب بارانی، شکارچی پیر شروع کرد به نوشته خاطرات قارا.

واحد کودک و نوجوان مؤسسه نشر و تحقیقات «ذکر» رمان «دفترچه خاطرات یک کلاغ» نوشته «مژگان شیخی» را در 86 صفحه و با قیمت 4800 تومان منتشر کرده است که علاقه‌مندان برای تهیه آن می‌توانند به نشانی، تهران، خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی، خیابان محتشم، شماره 20، طبقه اول غربی مراجعه یا با شماره تلفن 66410041 تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها