امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119954
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، انتشارات «خرسندی» به تازگی کتابی را تحت عنوان «لابی صهیونیستی در اسپانیا» را ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، انتشارات «خرسندی» به تازگی کتابی را تحت عنوان «لابی صهیونیستی در اسپانیا» را منتشر کرده است که این کتاب توسط «مانوئل گالیانا روس» نوشته و رسول گودرزی و سعید متین آن را ترجمه کرده‌اند.

دیباچه کتاب «لابی صهیونیستی در اسپانیا» توسط «رضا منتظمی» نوشته شده است، همچنین از بخش‌های این کتاب می‌توان به «برخی جنبه‌های برجسته درباره صهیونیسم و یهودیت در اسپانیا»، «برخی اطلاعات دیگر درباره صهیونیسم در اسپانیا» و «لابی‌های بخش‌های گوناگون»، اشاره کرد.

مانوئل گالیانا روس، نویسنده کتاب «لابی صهیونیستی در اسپانیا» در این کتاب قدرت و سیطره صهیونیسم را بر اسپانیا به نقد کشیده است، وی سعی دارد در این اثر با نگاهی به تاریخچه صهیونیسم جهانی، اطلاعاتی را درباره لابی‌های صهیونیستی در اسپانیا در اختیار خوانندگان قرار دهد.

در این کتاب نویسنده بدون هیچ گونه جهت‌گیری و یا خروج از چارچوب‌های یک تحقیق مستند و استاندارد، نسبت به عقاید و نژادی خاص، سعی در بیان رفتارهایی دارد که یهودیت در طول تاریخ انجام داده‌اند تا خود را به عنوان ملت برگزیده به جهانیان القا کنند.

از نقطه نظر نویسنده ملت یهود گرچه همواره داعیه یکتا پرستی را داشته، ولی از پرستش خدایان دیگر نیز دریغ نکرده است. قوم یهود با انحصار طلبی واژه سامی جهت عوام‌فریبی (زیرا همانگونه که می‌دانید اکثریت قوم سامی را قوم عرب تشکیل می‌دادند و یهودیان تنها درصد کمی از آن بودند) و نیز مجاب کردن دیوان عدالت با وضع قوانین سخت، جهت مجازات و قلمداد کردن هرگونه عقیده‌ای خلاف عقاید و فلسفه یهودیت و گرایشات صهیونیستی، تحت عنوان یهودی ستیزی، توانسته‌اند تاریخ و زبان را دستکاری کنند.

گالیانا نویسنده اثر، صهیونیسم را به دو دسته کلی تقسیم می‌کند، صهیونیسم مالی بین‌المللی و صهیونیسم رژیم اسرائیل است.

 

 

نویسنده کتاب صهیونیسم مالی بین‌المللی را دارای ساختاری می‌داند که لایه بالایی آن را نظام بانکی بین‌المللی تشکیل می‌دهد که بیش از 200 سال است که خانواده‌های یهودی اشکنازی در رأس آنها قرار دارند. خانواده‌هایی چون روتشیلد، روکفلر، مورگان و غیره که با بدهی‌های عمومی و خصوصی و سودهای رباخوارانه‌ای که بر بشریت تحمیل کرده‌اند، ثروت هنگفتی را جمع‌آوری کرده‌اند.

در بخشی از کتاب لابی صهیونیستی در اسپانیا» درباره «تحریم بین‌المللی محصولات اسرائیلی»، می‌خوانیم:
تحریم محصولات اسرائیل به ویژه آنهایی که از شهرک‌های غیرقانونی می‌آیند، توسط مصرف‌کنندگان در سال 2005 آغاز شد و اکنون در حال گسترش نه تنها در سرزمین‌های اشغالی فلسطین بلکه در اروپا و آمریکا است. این تحریم یک جنبش واقعی مردمی است موسوم به «بی دی اس» به معنی «بایکوت، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم» است که چه جامعه جامعه مدنی فلسطین و چه سازمان‌های مرد نهاد بی‌شماری در غرب اجرایش می‌کنند.

هدف کمپین تحریم، پایان دادن به اشغال کرانه باختری رود اردن و نوار غزه است. فلسطینیان می‌توانند با تحریم کردن محصولات اسرائیلی که در بازارهایشان به فروش می‌رسد، در این کمپین سهیم باشند، هر چند در بسیاری از موارد این محصولات، بدون جایگزین هستند.

مثلاً مورد اقلام مربوط به کودکان مانند شیر خشک که نوزادان از آن تغذیه می‌کنند. در خارج از فلسطین، کمپین مورد استقبال خوب بخش‌های مترقی جامعه اروپا قرار گرفته و به تازگی توجهات افکار عمومی در آمریکا را نیز به سوی خود معطوف کرده است، مخصوصاً زمانی که فرآورده‌هایی تحریم شده در شهرک‌های صهیونیستی کرانه باختری رود اردن ساخته و تولید شده باشند.

بر اساس این گزارش، انتشارات خرسندی کتاب «لابی صهیونیستی در اسپانیا» تألیف «مانوئل گالیانا روس» را در 262 صفحه و با قیمت 16000 تومان منتشر کرده است که علاقه‌مندان برای تهیه آن می‌توانند به نشانی تهران، خیابان انقلاب، خیابان 12 فروردین، پایین‌تر از خیابان لبافی‌نژاد، کوچه مینا، پلاک 20 مراجعه یا با شماره تلفن 66971034 تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها