امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۱۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119968
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۵۲
تعداد بازدید: 34
حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران در گفت‌وگو با خبرنگار آئین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره ...

حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران در گفت‌وگو با خبرنگار آئین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به حکم اعدام شیخ نمر اظهار داشت: کاملاً مشخص است که این حکم خارج از مصوبات و قوانین عربستان سعودی است، یعنی هیچ مجوز داخلی و بین‌المللی برای اعدام شیخ نمر وجود ندارد.

وی اظهار داشت: صدور حکم اعدام برای شیخ نمر صرفاً بر اساس فشارهایی است که وهابی‌های ناصبی در سیستم قضایی عربستان سعودی وارد می‌کند و منجر به این شده که آنها چنین حکمی را صادر کنند.

رئیس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران تصریح کرد:‌ البته شاید اگر از یک نگاه ملکوتی به ماجرا نگاه کنیم، به هر حال شخصیت‌های ارزشمندی مانند شیخ نمر اگر به شهادت برسند خونشان باعث می‌شود جنبش سریعتری در عربستان اتفاق افتد و فروپاشی سران عربستان سعودی را نیز به دنبال خواهد داشت.

وی یادآور شد: همان اتفاقی که در مصر افتاد و جنایتی که دولت محمد مُرسی نسبت به شیخ شحات داشت و در نهایت خون او آنقدر اثرگذار بود که دولت مرسی را سرنگون و مردمی را بیدار کرد که از این جهت به نفع جنبش و نهضتی است که لازم است در عربستان اتفاق افتد.

خسروپناه ابراز داشت: قطعا نتیجه و بازتاب حکم اعدام شیخ نمر در صورت اجرا، به ضرر دولت عربستان است و وهابیت، بیش از گذشته مورد نفرت جهان اسلام قرار می‌گیرد و یک حرکت توده‌ای و مردمی را به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها