امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۷:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 119975
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۷
تعداد بازدید: 113
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به دستورالعمل بانک مرکزی مبنی بر امکان بکارگیری حداکثر 40 درصد سرمایه بانک‌ها ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به دستورالعمل بانک مرکزی مبنی بر امکان بکارگیری حداکثر 40 درصد سرمایه بانک‌ها در قالب اموال و دارایی، اظهارداشت: اموال شامل سرمایه‌گذاری‌ و اموال است که در هر دو مورد بانک مرکزی بانک‌ها را ملزم کرد برنامه 3 ساله و 5 ساله ارائه کنند.

وی افزود: سهم سرمایه‌گذاری و سهام در اختیار بانک‌ها در مدت سه سال و املاک در مدت پنج سال باید به حد نصاب مشخص شده برسد.

مدیرعامل بانک تجارت تصریح کرد: در وضعیت کنونی اقتصاد، فروش دارایی‌ها و سهام مشکل است، اگر بانک‌ها سهام شرکت‌های خود را به بازار سرمایه عرضه کنند، قطعا بازار کشش جذب این میزان سهام را ندارد و به همین دلیل مدت زمان مشخصی برای فروش سهام و دارایی‌های بانک‌ها در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه بانک تجارت لیست دارایی‌ها و اموال خود را به بانک مرکزی ارائه کرده است، گفت: برخی می‌گویند چرا بانک‌ها دارایی‌های خود را نمی‌فروشند، ما می‌گوییم حاضریم همه اموال و دارایی‌ مازاد را بفروشیم اما خریدار نیست.

مقدم در پاسخ به این سوال که مجموع اموال مازاد بانک تجارت چقدر است، اظهارداشت: حدود 4 هزار میلیارد تومان اموال مازاد بانک است که تنها 8 درصد از نسبت 40 درصدی تعیین شده بیشتر است.

وی تاکید کرد: هر چقدر که از اموال مازاد به فروش برسد و پول حاصل از آن در چرخه پرداخت تسهیلات قرار گیرد، برای بانک‌ها بهتر است اما باید این را هم در نظر بگیرید که برخی اموال در چارچوب وصول مطالبات معوق به بانک تحمیل می‌شود.

مدیرعامل بانک تجارت درخصوص اقدامات این بانک برای وصول مطالبات معوق، گفت: میزان مطالبات معوق بانک تجارت در چند ماه اخیر حدود 700 میلیارد تومان کاهش یافته و به طور دائم پیگیر وصول مطالبات هستیم.

مقدم ادامه داد:‌ برخی بدهکاران بانک را که به دلیل مشکلات اقتصادی و تحریم با مشکل مواجه شده‌اند را همچنان حمایت می‌کنیم تا پس از ایجاد رونق بتوانند بدهی خود را با بانک تسویه کنند. برخی به دنبال قسط‌بندی بدهی هستند که باز هم همکاری می‌کنیم اما عده‌ای اصلا نمی‌خواهند بدهی را پس بدهند که با آنها از طریق نهادهای قضایی برخورد خواهیم کرد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار