امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۷:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120001
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۷
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «استفان دو میستورا» نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه صبح امروز -دوشنبه- با علی شمخانی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «استفان دو میستورا» نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه صبح امروز -دوشنبه- با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و در خصوص تحولات اخیر سیاسی و امنیتی در این کشور گفت‌وگو کرد.

شمخانی با اشاره به بی نتیجه ماندن کنفرانس‌های بین‌المللی برای پایان دادن به بحران سوریه و نتیجه معکوس ایجاد گروه‌های تروریستی برای مقابله با دولت منتخب مردم در این کشور، بر لزوم تجدید نظر در سیاست‌های اشتباه اتخاذ شده و حمایت از خواست واقعی مردم و کمک به استقرار امنیت و ثبات تاکید کرد.

شمخانی افزود: علی رغم آمادگی دولت سوریه برای انجام گفت‌وگوهای سیاسی با گروه‌های مختلف سوری، رفتار غیر مسئولانه برخی کشورهای غربی و منطقه و تسلیح مخالفان و تحریک آنها به کشتار مردم مانع اصلی استقرار آرامش در سوریه بوده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر لزوم بهره‌گیری از تجربیات نمایندگان سابق سازمان ملل که راه حل سوریه را پایان حمایت از تروریسم و اتکا به گفت‌وگوهای ملی می‌دانند، خاطر نشان کرد: این واقعیت که خطر جریان‌های تروریستی در نهایت متوجه حامیان آنها خواهد شد بارها از سوی مسئولان جمهوری اسلامی ایران اعلام  شده بود و امروز نیز مجدداً تاکید می‌کنیم که ایجاد گروه تروریستی جدید برای مهار گروه‌های قبلی و یا دخالت نظامی نیروهای فرامنطقه‌ای منجر به تصاعد بحران خواهد شد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران بر اساس سیاست‌های انسان دوستانه و اصولی خود برای تامین امنیت در منطقه به مقابله با گروه‌های تروریستی ادامه خواهد داد و آمادگی دارد همکاری لازم را با سازمان ملل به عنوان تنها مرجع مشروع در این زمینه انجام دهد.

استفان دو میستورا نماینده دبیر کل سازمان ملل متحد در امور سوریه در این دیدار با اشاره به لزوم بهره گیری از تجارب و مشارکت ایران در حل بحران سوریه تاکید کرد: فاجعه انسانی در شهرهای مرزی سوریه نشان می‌دهد که می‌بایست هر چه سریعتر راهکارهای مبتنی بر مشارکت همه کشورهای تاثیرگذار منطقه برای مقابله با تهدید تروریسم مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: راه حل سیاسی برای حل و فصل بحران سوریه بهترین ابراز برای مواجهه با تهدید گروه تروریستی داعش و مقابله جدی با توسعه این پدیده شوم در منطقه است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها