امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120004
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۷
تعداد بازدید: 117
غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار و سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان ...

غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار و سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مخالفت کمیسیون متبوعش با نحوه برداشت از صندوق توسعه ملیی برایی تسهیلات ازدواج خبر داد.

وی در این زمینه گفت: برداشت 500 میلیون دلاری از منابع صندوق توسعه ملی و افزایش سرمایه بانک‌های دولتی و صندوق مهر امام‌رضا (ع) به منظور پرداخت تسهیلات ازدواج به جوانان در کمیسیون برنامه و بودجه به تصویب نرسید و با مخالفت اعضا مواجه شد.

کاتب بر همین اساس یادآور شد: این طرح مغایر با ماده 84 قانون برنامه پنجم توسعه، بند 22 سیاست‌های کلی برنامه چهارم توسعه و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تشخیص داده شد.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه تصریح کرد: طبق ماده 84 قانون برنامه پنجم توسعه، نحوه هزینه‌کرد از صندوق توسعه ملی مشخص شده و خارج از آن چارچوب نباید از این صندوق برداشت شود.

وی همچنین با تأکید بر اینکه منابع صندوق توسعه ملی نباید به راحتی مصرف شود، یادآور شد: هم‌اکنون 730 هزار میلیارد ریال منابع مردم در بانک‌ها در قالب حساب قرض‌الحسنه جاری و بیش از 320 هزار میلیارد ریال از منابع بانک‌ها سپرده قرض‌الحسنه پس‌انداز مردم است لذا باید دید این سرمایه در کجا هزینه می‌شود و می‌بایست بانک‌ها را ملزم کرد تا از همین سرفصل برای پرداخت تسهیلات ازدواج جوانان اقدام شود تا مشکل همه آنها به یکباره برطرف شود.

کاتب ادامه داد: در جلسه کمیسیون طرح اصلاح ماده 180 قانون برنامه پنجم توسعه نیز مورد رسیدگی قرار گرفت و با اصلاحاتی به تصویب رسید.

کاتب در پایان خاطرنشان کرد: طبق مصوبه کمیسیون مقرر شد 3 درصد از اعتبارات بودجه عمومی دولت برای توسعه مناطق کمتر توسعه‌یافته اختصاص می‌یابد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها