امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120015
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۷
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سمیر مقبل وزیر دفاع و معاون نخست وزیر لبنان در رأس هیأتی از کارشناسان نظامی این کشور امروز دوشنبه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سمیر مقبل وزیر دفاع و معاون نخست وزیر لبنان در رأس هیأتی از کارشناسان نظامی این کشور امروز دوشنبه 28/7/93 در ادامه سفر 3 روزه به تهران با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کرد و پیرامون روابط دوجانبه و تحولات منطقه به تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه کشورمان با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته، در کنار مقاومت مردم و ارتش لبنان خواهد ایستاد و برای هرگونه همکاری سیاسی، امنیتی و اطلاعاتی بمنظور مقابله با گروه‌های افراطی و تروریستی آمادگی کاملی دارد، افزود: امروزه همه دنیا به این درک رسیده‌اند که چشم پوشی نسبت به خطر گروه‌های مسلح تروریستی در سوریه طی سه سال گذشته، یک اشتباه بزرگ راهبردی بوده و هزینه‌های آن که نـاامنی و سیل آوارگان از جمله آنهاست، متوجه مردم لبنان و منطقه شده است. ظریف همچنین با اشاره به اهمیت جایگاه وحدت، همبستگی و توافق ملی بین همه گروه‌ها و طوایف لبنان در ممانعت از نفوذ گروه‌های تروریستی و مقابله با افراط گرایی، ابراز امیدواری کرد که مردم و گروه‌های سیاسی لبنان هر چه زودتر بتوانند از طریق گفت‌وگو و توافق، رئیس جمهور جدید کشورشان را انتخاب کنند.

وزیر دفاع لبنان نیز در این دیدار ضمن تشکر از استقبال ویژه بعمل آمده از هیأت لبنانی و همچنین کمک‌های اعطایی جمهوری اسلامی ایران به ارتش لبنان، اظهار داشت: قطعاً این کمکها نقش قابل توجهی در تقویت ایستادگی ما در برابر گروه‌های تکفیری و تروریستی خواهد داشت.

سمیر مقبل تأکید کرد: علاوه بر مشکل همیشگی دشمن صهیونیستی برای لبنان، این کشور امروزه با دو مشکل اساسی دیگر نیز روبرو است که یکی تحمل بار اقتصادی و امنیتی سیل آوارگان سوری و دیگری خطر نفوذ و گسترش تروریسم به داخل لبنان است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها