امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120025
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۴۱
تعداد بازدید: 129
به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، آلبوم موسیقی با نام «منشور» حاوی 11 قطعه موسیقی است که آهنگسازی آن را وحید زردی انجام داده است. این آلبوم در فرم ...

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، آلبوم موسیقی با نام «منشور» حاوی 11 قطعه موسیقی است که آهنگسازی آن را وحید زردی انجام داده است.

این آلبوم در فرم سمفونی ساخته شده و برای ارکستر سمفونیک تنطیم شده است و پس از انتشار فیلم ضد ایرانی با نام 300 که محتوای آن بی شباهت به داستان زندگی کوروش بنیانگذار سرزمین پارسی نبوده، برای نخستین بار در ایران این مجموعه در پاسخ به آن فیلم منتشر شده است.

هومن اتابکی مایستر ارکستر سمفونیک صداو سیما نوازندگی ساز ویولن و ویولا این اثر را انجام داده است. در این آلبوم سعی شده تا زندگی کوروش داستان وار حکایت شود.

اوتور،‌تولد،رویای شب‌،کاساندان، تردید،مکاشفه،‌منشور کوروش کبیر، فغان وداع،‌مرگ،فاتح ابدی، ستایش نام قطعات این آلبوم است.

وحید زردی آهنگساز این اثر در مورد قطعات این آلبوم اینگونه شرح می‌دهد که بعد از اورتور، از تولد کوروش شروع کردم تا در نهایت به مرگ او رسیدم ولی آلبوم را محدود به کوروش نکردم.

وی می‌افزاید: در آخر آلبوم قطعه «فاتح ابدی» را داریم که یعنی این داستان همچنان ادامه دارد تا ابدیت. همه می توانند کوروش باشند و این فتح ابدی را برای سرزمین خودشان، برای کشور خودشان و برای ایده‌های خودشان داشته باشند. و قطعه آخر "ستایش" است که آن را به عنوان یک کالانس برای کل آلبوم در نظر گرفتم. چون نمی خواستم کل کار به عنوان یک روایت باستانی و اسطوره‌ای و دور از دسترس به نظر برسد.

این آهنگساز جوان همچنین به این نکته اشاره می‌کند که در قطعه‌ای به نام "کاساندان" ؛ کاساندان نام همسر کوروش است و درواقع در آن مسائل احساسی کوروش را مطرح کردم. یا در قطعه‌ای به نام "فغان و وداع" مسائل انسانی کوروش مطرح شده؛ آنچه در مرز بین هستی و نیستی برای کوروش مطرح بوده؛ در لحظه ای که دارد از دنیا می رود.

اوتور،‌ تولد، رویای شب‌، کاساندان، تردید، مکاشفه،‌ منشور کوروش کبیر، فغان وداع،‌ مرگ، فاتح ابدی، ستایش نام قطعات این آلبوم است

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها